Banános túrós amerikai palacsinta
Hozzávalók
Tészta:
2 db M méretű tojás
160 ml tej
1 tasak Dr. Oetker vanillincukor
2 evőkanál kristálycukor
13 dkg búza, finomliszt
1 db banán
15 dkg túró
1 evőkanál olaj
Elkészítés
Tészta elkészítése
Egy nagyobb keverőtálban a tojásokat kikeverem a 2 evőkanál kristálycukorral és a vaníliás cukorral.
Hozzáadom a tejet az összetört túrót, illetve a banánt, majd szitálva a lisztet is, hogy ne csomósodjon össze.
A keverésnél figyeljünk, hogy a banánt rendesen törjük össze, mert ha nem, akkor lesz olyan palacsinta amiben alig lesz érezhető és olyan is amiben sokkal több a banán. (akár kisebb darabokra is vághatjuk előtte, hogy könnyebb legyen)
Ha csomómentesre kevertük, öntsük hozzá az egy evőkanál étolajat, és azt is keverjük el benne jól.
Sütésnél érdemes az első palacsinta sütése előtt egy kevés olajat tenni a serpenyőbe, utána már nem fog kelleni.
Figyeljünk a hőfokra is, mert gyorsan megsülnek, én valahol a közepes és a magas láng között félúton szoktam sütni őket, néha többször is megfordítva, hogy biztosan átsüljön mindkét oldala.
Hozzáadom a tejet az összetört túrót, illetve a banánt, majd szitálva a lisztet is, hogy ne csomósodjon össze.
A keverésnél figyeljünk, hogy a banánt rendesen törjük össze, mert ha nem, akkor lesz olyan palacsinta amiben alig lesz érezhető és olyan is amiben sokkal több a banán. (akár kisebb darabokra is vághatjuk előtte, hogy könnyebb legyen)
Ha csomómentesre kevertük, öntsük hozzá az egy evőkanál étolajat, és azt is keverjük el benne jól.
Sütésnél érdemes az első palacsinta sütése előtt egy kevés olajat tenni a serpenyőbe, utána már nem fog kelleni.
Figyeljünk a hőfokra is, mert gyorsan megsülnek, én valahol a közepes és a magas láng között félúton szoktam sütni őket, néha többször is megfordítva, hogy biztosan átsüljön mindkét oldala.
Alternatív elkészítés
A bátrabbak más apró gyümölcsöket pl. áfonyát is tehetnek a banán mellé, vagy helyettesíthetik málnával, szederrel, ribizlivel.
Ha nem szeretnénk a tésztába tenni a banánt, fel is karikázhatjuk, majd amint a serpenyőbe tettük a tésztát, a tetjére középen háromszög alakban elhelyezhetjük őket, így amikor megfordítjuk, a banán kissé belesül a tésztába.
Csokoládéöntettel, juharsziruppal, vagy akár dzsemmel is tálalható, de magában is nagyon finom.
Ha nem szeretnénk a tésztába tenni a banánt, fel is karikázhatjuk, majd amint a serpenyőbe tettük a tésztát, a tetjére középen háromszög alakban elhelyezhetjük őket, így amikor megfordítjuk, a banán kissé belesül a tésztába.
Csokoládéöntettel, juharsziruppal, vagy akár dzsemmel is tálalható, de magában is nagyon finom.
Személyes megjegyzés
Imádom az amerikai palacsintát, mivel könnyen variálható és mindenki megtalálja azt a típust, ami számára a legtökéletesebb. Bátran kísérletezzetek más gyümölccsel, hozzávalókkal is én néha a banán helyett egy fél citrom levét, és reszelt héját teszem bele vagy almát, körtét, és úgy is isteni finom :)

Kedvencnek jelölöm
Banános túrós amerikai palacsinta
Hozzávalók
Tészta:
2 db M méretű tojás
160 ml tej
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
2 evőkanál kristálycukor
13 dkg búza, finomliszt
1 db banán
15 dkg túró
1 evőkanál olaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta elkészítése
Egy nagyobb keverőtálban a tojásokat kikeverem a 2 evőkanál kristálycukorral és a vaníliás cukorral.
Hozzáadom a tejet az összetört túrót, illetve a banánt, majd szitálva a lisztet is, hogy ne csomósodjon össze.
A keverésnél figyeljünk, hogy a banánt rendesen törjük össze, mert ha nem, akkor lesz olyan palacsinta amiben alig lesz érezhető és olyan is amiben sokkal több a banán. (akár kisebb darabokra is vághatjuk előtte, hogy könnyebb legyen)
Ha csomómentesre kevertük, öntsük hozzá az egy evőkanál étolajat, és azt is keverjük el benne jól.
Sütésnél érdemes az első palacsinta sütése előtt egy kevés olajat tenni a serpenyőbe, utána már nem fog kelleni.
Figyeljünk a hőfokra is, mert gyorsan megsülnek, én valahol a közepes és a magas láng között félúton szoktam sütni őket, néha többször is megfordítva, hogy biztosan átsüljön mindkét oldala.
Hozzáadom a tejet az összetört túrót, illetve a banánt, majd szitálva a lisztet is, hogy ne csomósodjon össze.
A keverésnél figyeljünk, hogy a banánt rendesen törjük össze, mert ha nem, akkor lesz olyan palacsinta amiben alig lesz érezhető és olyan is amiben sokkal több a banán. (akár kisebb darabokra is vághatjuk előtte, hogy könnyebb legyen)
Ha csomómentesre kevertük, öntsük hozzá az egy evőkanál étolajat, és azt is keverjük el benne jól.
Sütésnél érdemes az első palacsinta sütése előtt egy kevés olajat tenni a serpenyőbe, utána már nem fog kelleni.
Figyeljünk a hőfokra is, mert gyorsan megsülnek, én valahol a közepes és a magas láng között félúton szoktam sütni őket, néha többször is megfordítva, hogy biztosan átsüljön mindkét oldala.
Alternatív elkészítés
A bátrabbak más apró gyümölcsöket pl. áfonyát is tehetnek a banán mellé, vagy helyettesíthetik málnával, szederrel, ribizlivel.
Ha nem szeretnénk a tésztába tenni a banánt, fel is karikázhatjuk, majd amint a serpenyőbe tettük a tésztát, a tetjére középen háromszög alakban elhelyezhetjük őket, így amikor megfordítjuk, a banán kissé belesül a tésztába.
Csokoládéöntettel, juharsziruppal, vagy akár dzsemmel is tálalható, de magában is nagyon finom.
Ha nem szeretnénk a tésztába tenni a banánt, fel is karikázhatjuk, majd amint a serpenyőbe tettük a tésztát, a tetjére középen háromszög alakban elhelyezhetjük őket, így amikor megfordítjuk, a banán kissé belesül a tésztába.
Csokoládéöntettel, juharsziruppal, vagy akár dzsemmel is tálalható, de magában is nagyon finom.
Személyes megjegyzés
Imádom az amerikai palacsintát, mivel könnyen variálható és mindenki megtalálja azt a típust, ami számára a legtökéletesebb. Bátran kísérletezzetek más gyümölccsel, hozzávalókkal is én néha a banán helyett egy fél citrom levét, és reszelt héját teszem bele vagy almát, körtét, és úgy is isteni finom :)







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?