Citromos kuglóf
Hozzávalók
Tészta:
24 dkg vaj
24 dkg porcukor
24 dkg liszt
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 csapott teáskanál Dr. Oetker Sütőpor
2 citrom reszelt héja
fél citrom leve
4 db tojás
Tetejére:
30 dkg porcukor
1 citrom leve
1-2 evőkanál víz
vágott mandula
Elkészítés
Elkészítés
A vajat a porcukorral, a vaníliás cukorral, a citromhéjjal és a citromlevével habosra keverjük, majd a tojásokat keverés közben egyenként hozzáadjuk. A sütőporral elkevert lisztet beleszórjuk, és az egészet jól kikeverjük. A masszát kivajazott, kilisztezett formába öntjük, és 160 fokon 1 óráig sütjük.
Amikor kihűlt citrommázat teszünk rá:
A cukrot a citromlével meg a vízzel, addig keverjük, amíg az egész teljesen sima, fényes, sűrűn folyó lesz. Ezután már kenhetjük is a tésztára. Én megszórtam mandulával is a tetejét!
Amikor kihűlt citrommázat teszünk rá:
A cukrot a citromlével meg a vízzel, addig keverjük, amíg az egész teljesen sima, fényes, sűrűn folyó lesz. Ezután már kenhetjük is a tésztára. Én megszórtam mandulával is a tetejét!

Kedvencnek jelölöm
Citromos kuglóf
Hozzávalók
Tészta:
24 dkg vaj
24 dkg porcukor
24 dkg liszt
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 csapott teáskanál Dr. Oetker Sütőpor
2 citrom reszelt héja
fél citrom leve
4 db tojás
Tetejére:
30 dkg porcukor
1 citrom leve
1-2 evőkanál víz
vágott mandula
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A vajat a porcukorral, a vaníliás cukorral, a citromhéjjal és a citromlevével habosra keverjük, majd a tojásokat keverés közben egyenként hozzáadjuk. A sütőporral elkevert lisztet beleszórjuk, és az egészet jól kikeverjük. A masszát kivajazott, kilisztezett formába öntjük, és 160 fokon 1 óráig sütjük.
Amikor kihűlt citrommázat teszünk rá:
A cukrot a citromlével meg a vízzel, addig keverjük, amíg az egész teljesen sima, fényes, sűrűn folyó lesz. Ezután már kenhetjük is a tésztára. Én megszórtam mandulával is a tetejét!
Amikor kihűlt citrommázat teszünk rá:
A cukrot a citromlével meg a vízzel, addig keverjük, amíg az egész teljesen sima, fényes, sűrűn folyó lesz. Ezután már kenhetjük is a tésztára. Én megszórtam mandulával is a tetejét!






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?