Csokis-diós kalács
Hozzávalók
Tészta:
55 dkg liszt
10 dkg cukor
20 g élesztő
1 kávéskanál só
1 citrom reszelt héja
3 egész tojás
1,2 dl hideg víz
15 dkg vaj/margarin
Dr. Oetker Vanillincukor
Krém:
15 dkg étcsokoládé
12 dkg vaj/margarin
5 dkg porcukor
3 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
1 csipet só
Töltelék:
15 dkg dió
15 dkg kandírozott narancshéj
Tetejére szirup:
17 dkg cukor
1 dl víz
Elkészítés
Tészta
A tésztához egy nagy keverőtálba tesszük a lisztet, a kristálycukrot, a vaníliás cukrot, a felfuttatott élesztőt, a sót, a reszelt citromhéjat, majd hozzáadjuk a három tojást, a vizet. Kézzel vagy robotgéppel összekeverjük, majd fokozatosan hozzáadjuk a puha vajat. 5-6 percig keverjük, amíg a tészta szépen összeáll. Bucit formázunk belőle, és egy kiolajozott üvegtálban, lefedve, éjszakára (de legalább néhány órára) a hűtőbe tesszük, reggelre pont megkel.
Krém
A tölteléket is előkészítjük (így praktikus, de ezt készíthetjük frissen másnap is): vízgőz fölött felolvasztjuk együtt a feldarabolt csokoládét és vajat. Tálkában csomómentesen összekeverjük a porcukrot, a kakaóport és a sót. Hozzáadjuk az olvasztott csokoládét és vajat, összekeverjük. Hűtőbe tesszük. (másnapra megdermed, úgyhogy vízgőz fölött, vagy mikróban kicsit fel kell melegíteni, hogy kenhető, de nem folyós masszává olvadjon vissza.)
Összeállítás
Másnap reggel a tésztát két részre osztjuk (érdemes mérlegen lemérni, hogy a két adag tészta valóban egyforma legyen). Az egyik bucit lisztezett gyúródeszkán 40x30 cm-es téglalapra nyújtjuk. Megkenjük a csokis töltelék felével, megszórjuk a durvára vágott dióval, a kandírozott narancshéjjal. Hosszában, bejgli-szerűen feltekerjük. Most éles késsel hosszában félbevágjuk, majd hosszában "összefonjuk". Óvatosan áthelyezzük egy kivajazott gyümölcskenyér formába. Megismételjük a másik adag tésztával és töltelékkel. Huzatmentes helyen 1 óráig kelesztjük.
Sütés
190 C fokos sütőben 30 percig sütjük.
Szirup
Közben kis lábasban összeforraljuk a cukrot és a vizet, langyosra hűtjük, majd a forró kalácsot ezzel meglocsoljuk.

Kedvencnek jelölöm
Csokis-diós kalács
Hozzávalók
Tészta:
55 dkg liszt
10 dkg cukor
20 g élesztő
1 kávéskanál só
1 citrom reszelt héja
3 egész tojás
1,2 dl hideg víz
15 dkg vaj/margarin
Krém:
15 dkg étcsokoládé
12 dkg vaj/margarin
5 dkg porcukor
1 csipet só
Töltelék:
15 dkg dió
15 dkg kandírozott narancshéj
Tetejére szirup:
17 dkg cukor
1 dl víz
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta
A tésztához egy nagy keverőtálba tesszük a lisztet, a kristálycukrot, a vaníliás cukrot, a felfuttatott élesztőt, a sót, a reszelt citromhéjat, majd hozzáadjuk a három tojást, a vizet. Kézzel vagy robotgéppel összekeverjük, majd fokozatosan hozzáadjuk a puha vajat. 5-6 percig keverjük, amíg a tészta szépen összeáll. Bucit formázunk belőle, és egy kiolajozott üvegtálban, lefedve, éjszakára (de legalább néhány órára) a hűtőbe tesszük, reggelre pont megkel.
Krém
A tölteléket is előkészítjük (így praktikus, de ezt készíthetjük frissen másnap is): vízgőz fölött felolvasztjuk együtt a feldarabolt csokoládét és vajat. Tálkában csomómentesen összekeverjük a porcukrot, a kakaóport és a sót. Hozzáadjuk az olvasztott csokoládét és vajat, összekeverjük. Hűtőbe tesszük. (másnapra megdermed, úgyhogy vízgőz fölött, vagy mikróban kicsit fel kell melegíteni, hogy kenhető, de nem folyós masszává olvadjon vissza.)
Összeállítás
Másnap reggel a tésztát két részre osztjuk (érdemes mérlegen lemérni, hogy a két adag tészta valóban egyforma legyen). Az egyik bucit lisztezett gyúródeszkán 40x30 cm-es téglalapra nyújtjuk. Megkenjük a csokis töltelék felével, megszórjuk a durvára vágott dióval, a kandírozott narancshéjjal. Hosszában, bejgli-szerűen feltekerjük. Most éles késsel hosszában félbevágjuk, majd hosszában "összefonjuk". Óvatosan áthelyezzük egy kivajazott gyümölcskenyér formába. Megismételjük a másik adag tésztával és töltelékkel. Huzatmentes helyen 1 óráig kelesztjük.
Sütés
190 C fokos sütőben 30 percig sütjük.
Szirup
Közben kis lábasban összeforraljuk a cukrot és a vizet, langyosra hűtjük, majd a forró kalácsot ezzel meglocsoljuk.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?