Csokis meggyes szelet
Hozzávalók
A tésztához:
175 ml tej
50 g Rama
350 g búzaliszt
1 tasak Dr. Oetker Instant Élesztő
50 g porcukor
1 tasak Dr. oetker Vanillincukor
1 csipet só
1 tojás (közepes méretű)
Töltelékhez:
700 g meggybefőtt
500 ml habtejszín
100 g porcukor
1 tasak puding (étcsokoládés)
2 tojás (közepes méretű)
Ezenkívül:
100 g Amarettini (mandulás keksz)
Elkészítés
Előkészítés
A tejet egy főzőedényben felmelegítjük, és a margarint felolvasztjuk benne.
A meggyet egy szűrőn lecsepegtetjük. A tepsit (40 x 30 cm) kikenjük margarinnal, vagy sütőpapírral kibéleljük. A sütőt előmelegítjük.
A meggyet egy szűrőn lecsepegtetjük. A tepsit (40 x 30 cm) kikenjük margarinnal, vagy sütőpapírral kibéleljük. A sütőt előmelegítjük.
Elkészítés
A lisztet az élesztővel elkeverjük, és egy keverőedénybe szitáljuk. Hozzáadjuk a többi hozzávalót a meleg tejes keverékkel együtt, és a konyhai robotgéppel először alacsony, majd legmagasabb fokozattal simára keverjük. Meleg helyen letakarva hagyjuk, amíg láthatóan nem nő.
A tésztát enyhén lisztezett munkafelületen még egyszer átgyúrjuk, majd kinyújtjuk, és az előkészített tepsibe tesszük. A tésztát újra, további kb. 15 percig kelni hagyjuk. A tejszínt, a cukrot, a pudingport és a tojásokat egy keverőedényben simára keverjük, majd megfőzzük . A még forró krémet a tésztán egyenletesen elsimítjuk. A meggyel megszórjuk. Az Amarettinit összemorzsoljuk, és a süteményre szórjuk.
Alsó és felső sütés: kb. 180 C (előmelegítve)
A tésztát enyhén lisztezett munkafelületen még egyszer átgyúrjuk, majd kinyújtjuk, és az előkészített tepsibe tesszük. A tésztát újra, további kb. 15 percig kelni hagyjuk. A tejszínt, a cukrot, a pudingport és a tojásokat egy keverőedényben simára keverjük, majd megfőzzük . A még forró krémet a tésztán egyenletesen elsimítjuk. A meggyel megszórjuk. Az Amarettinit összemorzsoljuk, és a süteményre szórjuk.
Alsó és felső sütés: kb. 180 C (előmelegítve)
Tálalás
Kb. 20 db.
Kedvencnek jelölöm
Csokis meggyes szelet
Hozzávalók
A tésztához:
175 ml tej
50 g Rama
350 g búzaliszt
1 tasak Dr. Oetker Instant Élesztő
50 g porcukor
1 tasak Dr. Oetker Vanillincukor
1 csipet só
1 tojás (közepes méretű)
Töltelékhez:
700 g meggybefőtt
500 ml habtejszín
100 g porcukor
1 tasak puding (étcsokoládés)
2 tojás (közepes méretű)
Ezenkívül:
100 g Amarettini (mandulás keksz)
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A tejet egy főzőedényben felmelegítjük, és a margarint felolvasztjuk benne.
A meggyet egy szűrőn lecsepegtetjük. A tepsit (40 x 30 cm) kikenjük margarinnal, vagy sütőpapírral kibéleljük. A sütőt előmelegítjük.
A meggyet egy szűrőn lecsepegtetjük. A tepsit (40 x 30 cm) kikenjük margarinnal, vagy sütőpapírral kibéleljük. A sütőt előmelegítjük.
Elkészítés
A lisztet az élesztővel elkeverjük, és egy keverőedénybe szitáljuk. Hozzáadjuk a többi hozzávalót a meleg tejes keverékkel együtt, és a konyhai robotgéppel először alacsony, majd legmagasabb fokozattal simára keverjük. Meleg helyen letakarva hagyjuk, amíg láthatóan nem nő.
A tésztát enyhén lisztezett munkafelületen még egyszer átgyúrjuk, majd kinyújtjuk, és az előkészített tepsibe tesszük. A tésztát újra, további kb. 15 percig kelni hagyjuk. A tejszínt, a cukrot, a pudingport és a tojásokat egy keverőedényben simára keverjük, majd megfőzzük . A még forró krémet a tésztán egyenletesen elsimítjuk. A meggyel megszórjuk. Az Amarettinit összemorzsoljuk, és a süteményre szórjuk.
Alsó és felső sütés: kb. 180 C (előmelegítve)
A tésztát enyhén lisztezett munkafelületen még egyszer átgyúrjuk, majd kinyújtjuk, és az előkészített tepsibe tesszük. A tésztát újra, további kb. 15 percig kelni hagyjuk. A tejszínt, a cukrot, a pudingport és a tojásokat egy keverőedényben simára keverjük, majd megfőzzük . A még forró krémet a tésztán egyenletesen elsimítjuk. A meggyel megszórjuk. Az Amarettinit összemorzsoljuk, és a süteményre szórjuk.
Alsó és felső sütés: kb. 180 C (előmelegítve)
Tálalás
Kb. 20 db.





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?