Dán vajas croissant baracklekvárral és tejeskávéval
Hozzávalók
Dán vajas croissant baracklekvárral és tejeskávéval
37 dkg liszt
1,5 dkg élesztő
25 dkg vaj
3 ek. cukor
1 tk. só
1 tojás
1 dl tej
1 dl meleg víz
baracklekvár ( darabos, nem túl folyós)
Porcukor a díszítéshez
Elkészítés
Elkészítés
A tésztáját 5 perc alatt egyszerűen összedobhatjuk, viszont előző reggel kell elkészíteni, mert estig a hűtőben letakarva kell pihentetni, akkor átdolgozni, majd másnap reggel egyszerűen csak kisüthetjük. A langyos tejet, a friss élesztőt (porélesztővel is készíthetjük, de akkor azt a liszthez adjuk hozzá), a vizet és a tojást alaposan elkeverjük a lisztet, sót és a cukrot. A hideg vajat ujjnyi kockákra vágjuk. A lisztes keverékhez hozzáadjuk a tojásos levet és a vajat is. Fontos, hogy pár gyors mozdulattal keverjük el az egészet úgy, hogy a vajdarabkák ne menjenek szét benne egészen! Puha, nem formálható masszát kapjunk, amit letakarva, estig a hűtőben pihentetünk. Akkor vegyük ki onnan, és 15 perc után borítsuk lisztezett deszkára. A még mindig ragadós tésztát mégis könnyedén kinyújthatjuk kb. fél cm vastagra. Nagy vajdarabkáknak kell látszódni benne. A vízszintes hajtsuk be középre, majd egymásra. Így tegyük be letakarva reggelig a hűtőbe. Ébredéskor mindössze annyi a dolgunk, hogy fél cm vékony téglalappá nyújtjuk. Azt vízszintesen kb. 15 cm-es csíkokra vágjuk, majd ezeket alul 10 cm-enként bejelölve, a felső oldalig háromszögekre vágjuk. Így felváltva kapunk álló, és fordított háromszögeket. Ezek mindegyikének vastag talpánál kezdjük a feltekerést úgy, hogy előtte odateszünk egy kis lekvárt. Sütőpapíron, 180 fokos sütőben, 15 perc alatt van készen.
Kedvencnek jelölöm
Dán vajas croissant baracklekvárral és tejeskávéval
Hozzávalók
Dán vajas croissant baracklekvárral és tejeskávéval
37 dkg liszt
1,5 dkg élesztő
25 dkg vaj
3 ek. cukor
1 tk. só
1 tojás
1 dl tej
1 dl meleg víz
baracklekvár ( darabos, nem túl folyós)
Porcukor a díszítéshez
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tésztáját 5 perc alatt egyszerűen összedobhatjuk, viszont előző reggel kell elkészíteni, mert estig a hűtőben letakarva kell pihentetni, akkor átdolgozni, majd másnap reggel egyszerűen csak kisüthetjük. A langyos tejet, a friss élesztőt (porélesztővel is készíthetjük, de akkor azt a liszthez adjuk hozzá), a vizet és a tojást alaposan elkeverjük a lisztet, sót és a cukrot. A hideg vajat ujjnyi kockákra vágjuk. A lisztes keverékhez hozzáadjuk a tojásos levet és a vajat is. Fontos, hogy pár gyors mozdulattal keverjük el az egészet úgy, hogy a vajdarabkák ne menjenek szét benne egészen! Puha, nem formálható masszát kapjunk, amit letakarva, estig a hűtőben pihentetünk. Akkor vegyük ki onnan, és 15 perc után borítsuk lisztezett deszkára. A még mindig ragadós tésztát mégis könnyedén kinyújthatjuk kb. fél cm vastagra. Nagy vajdarabkáknak kell látszódni benne. A vízszintes hajtsuk be középre, majd egymásra. Így tegyük be letakarva reggelig a hűtőbe. Ébredéskor mindössze annyi a dolgunk, hogy fél cm vékony téglalappá nyújtjuk. Azt vízszintesen kb. 15 cm-es csíkokra vágjuk, majd ezeket alul 10 cm-enként bejelölve, a felső oldalig háromszögekre vágjuk. Így felváltva kapunk álló, és fordított háromszögeket. Ezek mindegyikének vastag talpánál kezdjük a feltekerést úgy, hogy előtte odateszünk egy kis lekvárt. Sütőpapíron, 180 fokos sütőben, 15 perc alatt van készen.




Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?