Dió tortánk
Hozzávalók
Piskóta:
6 db tojás
Dr. Oetker Sütőpor
4 evőkanál liszt
4 evőkanál darált dió
12 dkg kristálycukor
Krém:
3 evőkanál liszt
2 cs Dr. Oetker Vanillincukor
6 dl tej
10 dkg vaj
10 dkg cukor
20 dkg darált dió
Elkészítés
Tészta
4 evőkanál lisztet összekeverek 4 evőkanál darált dióval egy kis mokkáskanál sütőporral. Kimérek 12 dkg kristálycukrot. A 6 tojást egyesével különválasztom sárgájára és fehérjére. Előmelegítem a sütőt 180 fokra. Egy nagyobb tortaformát sütőpapírral bélelek ki.
Egy nagy tálba teszem a tojásfehérjéket és csipet sóval kicsit felverem, majd folyamatosan beleszórok 6 evőkanál cukrot és kemény habbá verem.
Ezután kisebb fokozatra állítom a habverőt, a felvert habhoz keverem a tojássárgákat, majd amikor jól elkeveredett, beleteszem a lisztes-diós keveréket is. Átkeverem és a sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm.
Beteszem az előmelegített sütőbe és kb. 20 perc alatt megsütöm.
Egy nagy tálba teszem a tojásfehérjéket és csipet sóval kicsit felverem, majd folyamatosan beleszórok 6 evőkanál cukrot és kemény habbá verem.
Ezután kisebb fokozatra állítom a habverőt, a felvert habhoz keverem a tojássárgákat, majd amikor jól elkeveredett, beleteszem a lisztes-diós keveréket is. Átkeverem és a sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm.
Beteszem az előmelegített sütőbe és kb. 20 perc alatt megsütöm.
Krém
Egy kisebb lábasban 3 evőkanál lisztet simára keverek 6 dl tejjel és 2 evőkanál cukorral. Felteszem a tűzre és felforralom, hogy jó sűrű legyen, majd hagyom kihülni!
10 dkg vajat habosra keverek 8 dkg cukorral. Beleteszek 1 csomag vaníliás cukrot és ezután kikeverem a felfőzött, kihűlt lisztes péppel, majd belekeverem a darált diót, amiből azért egy kicsit hagyok a díszítéshez!
A diós piskótát három egyenlő részre vágom. Megkenem krémmel, majd mehet a következő piskótalap, krém, végül az utolsó lap piskóta! A maradék diós krémmel megkenem a torta tetejét és oldalait. A maradék darált dióval megszórom a torta tetejét. Díszítem, és hűtőbe teszem.
10 dkg vajat habosra keverek 8 dkg cukorral. Beleteszek 1 csomag vaníliás cukrot és ezután kikeverem a felfőzött, kihűlt lisztes péppel, majd belekeverem a darált diót, amiből azért egy kicsit hagyok a díszítéshez!
A diós piskótát három egyenlő részre vágom. Megkenem krémmel, majd mehet a következő piskótalap, krém, végül az utolsó lap piskóta! A maradék diós krémmel megkenem a torta tetejét és oldalait. A maradék darált dióval megszórom a torta tetejét. Díszítem, és hűtőbe teszem.

Kedvencnek jelölöm
Dió tortánk
Hozzávalók
Krém:
3 evőkanál liszt
6 dl tej
10 dkg vaj
10 dkg cukor
20 dkg darált dió
Elkészítés lépésről lépésre
Tészta
4 evőkanál lisztet összekeverek 4 evőkanál darált dióval egy kis mokkáskanál sütőporral. Kimérek 12 dkg kristálycukrot. A 6 tojást egyesével különválasztom sárgájára és fehérjére. Előmelegítem a sütőt 180 fokra. Egy nagyobb tortaformát sütőpapírral bélelek ki.
Egy nagy tálba teszem a tojásfehérjéket és csipet sóval kicsit felverem, majd folyamatosan beleszórok 6 evőkanál cukrot és kemény habbá verem.
Ezután kisebb fokozatra állítom a habverőt, a felvert habhoz keverem a tojássárgákat, majd amikor jól elkeveredett, beleteszem a lisztes-diós keveréket is. Átkeverem és a sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm.
Beteszem az előmelegített sütőbe és kb. 20 perc alatt megsütöm.
Egy nagy tálba teszem a tojásfehérjéket és csipet sóval kicsit felverem, majd folyamatosan beleszórok 6 evőkanál cukrot és kemény habbá verem.
Ezután kisebb fokozatra állítom a habverőt, a felvert habhoz keverem a tojássárgákat, majd amikor jól elkeveredett, beleteszem a lisztes-diós keveréket is. Átkeverem és a sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm.
Beteszem az előmelegített sütőbe és kb. 20 perc alatt megsütöm.
Krém
Egy kisebb lábasban 3 evőkanál lisztet simára keverek 6 dl tejjel és 2 evőkanál cukorral. Felteszem a tűzre és felforralom, hogy jó sűrű legyen, majd hagyom kihülni!
10 dkg vajat habosra keverek 8 dkg cukorral. Beleteszek 1 csomag vaníliás cukrot és ezután kikeverem a felfőzött, kihűlt lisztes péppel, majd belekeverem a darált diót, amiből azért egy kicsit hagyok a díszítéshez!
A diós piskótát három egyenlő részre vágom. Megkenem krémmel, majd mehet a következő piskótalap, krém, végül az utolsó lap piskóta! A maradék diós krémmel megkenem a torta tetejét és oldalait. A maradék darált dióval megszórom a torta tetejét. Díszítem, és hűtőbe teszem.
10 dkg vajat habosra keverek 8 dkg cukorral. Beleteszek 1 csomag vaníliás cukrot és ezután kikeverem a felfőzött, kihűlt lisztes péppel, majd belekeverem a darált diót, amiből azért egy kicsit hagyok a díszítéshez!
A diós piskótát három egyenlő részre vágom. Megkenem krémmel, majd mehet a következő piskótalap, krém, végül az utolsó lap piskóta! A maradék diós krémmel megkenem a torta tetejét és oldalait. A maradék darált dióval megszórom a torta tetejét. Díszítem, és hűtőbe teszem.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?