Diós kalács
Hozzávalók
Az élesztő felfuttatásához:
5 dkg élesztő
1 tk cukor
fél dl tej
1 tk liszt
Tészta:
1 kg liszt
2 tojássárgája
0,5 dl olaj
10 dkg cukor
csipet só
kb. 2 dl tej (langyos)
Töltelék:
40 dkg darált dió
izlés szerint cukor
10 dkg mazsola ( elhagyható)
fél citrom reszelt héja
pici tej
Elkészítés
Elkészítés
Az élesztőt, a hozzávalókkal felfuttatjuk. A tészta hozzávalóit, tálba tesszük, majd ha az élesztő felfutott hozzáadjuk. A kb. 2 dl tejet ne öntsd azonnal a tálba, hanem készítsd a kezed ügyébe, és lassanként adagold a tésztához, mert nem biztos, hogy mind a 2 dl-t felveszi a tészta. Ez liszttől függ, hiába sima liszt, ahány malom annyi féle. Tehát gyúrjuk a tésztát, annyi tejjel amennyit felvesz, egy jól gyúrható, képlékeny, de nem ragadós tésztát kell kapnunk. Ha begyúrtuk, meleg helyre tesszük és kelesztjük. Addig a tölteléket is elkészítjük, a hozzávalókat egy lábaskában, kevés tejjel, vizes homok állagúra főzzük,hűtjük.
Amikor a tésztánk, kétszeresére kelt, négy egyforma adagra vágjuk. Egyesével kör alakúra nyújtjuk, megkenjük a töltelékkel, feltekerjük, mint a beiglit. Hármat egymás mellé fektetünk, és összefonjuk, mint a kislányok haját. Nagy sütőpapíros tepsibe fektetjük a fonatot, és az egy beigli szerűt, vajjal vagy tojással megkenjük, előmelegített sütőben, lassú tűzön sütjük.
Amikor a tésztánk, kétszeresére kelt, négy egyforma adagra vágjuk. Egyesével kör alakúra nyújtjuk, megkenjük a töltelékkel, feltekerjük, mint a beiglit. Hármat egymás mellé fektetünk, és összefonjuk, mint a kislányok haját. Nagy sütőpapíros tepsibe fektetjük a fonatot, és az egy beigli szerűt, vajjal vagy tojással megkenjük, előmelegített sütőben, lassú tűzön sütjük.
Alternatív elkészítés
A gyerekem Döglött macskának nevezi, szerinte olyan, mintha a mi, nagy vörös macskánk feküdne a tepsiben.


Kedvencnek jelölöm
Diós kalács
Hozzávalók
Az élesztő felfuttatásához:
5 dkg élesztő
1 tk cukor
fél dl tej
1 tk liszt
Tészta:
1 kg liszt
2 tojássárgája
0,5 dl olaj
10 dkg cukor
csipet só
kb. 2 dl tej (langyos)
Töltelék:
40 dkg darált dió
izlés szerint cukor
10 dkg mazsola ( elhagyható)
fél citrom reszelt héja
pici tej
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Az élesztőt, a hozzávalókkal felfuttatjuk. A tészta hozzávalóit, tálba tesszük, majd ha az élesztő felfutott hozzáadjuk. A kb. 2 dl tejet ne öntsd azonnal a tálba, hanem készítsd a kezed ügyébe, és lassanként adagold a tésztához, mert nem biztos, hogy mind a 2 dl-t felveszi a tészta. Ez liszttől függ, hiába sima liszt, ahány malom annyi féle. Tehát gyúrjuk a tésztát, annyi tejjel amennyit felvesz, egy jól gyúrható, képlékeny, de nem ragadós tésztát kell kapnunk. Ha begyúrtuk, meleg helyre tesszük és kelesztjük. Addig a tölteléket is elkészítjük, a hozzávalókat egy lábaskában, kevés tejjel, vizes homok állagúra főzzük,hűtjük.
Amikor a tésztánk, kétszeresére kelt, négy egyforma adagra vágjuk. Egyesével kör alakúra nyújtjuk, megkenjük a töltelékkel, feltekerjük, mint a beiglit. Hármat egymás mellé fektetünk, és összefonjuk, mint a kislányok haját. Nagy sütőpapíros tepsibe fektetjük a fonatot, és az egy beigli szerűt, vajjal vagy tojással megkenjük, előmelegített sütőben, lassú tűzön sütjük.
Amikor a tésztánk, kétszeresére kelt, négy egyforma adagra vágjuk. Egyesével kör alakúra nyújtjuk, megkenjük a töltelékkel, feltekerjük, mint a beiglit. Hármat egymás mellé fektetünk, és összefonjuk, mint a kislányok haját. Nagy sütőpapíros tepsibe fektetjük a fonatot, és az egy beigli szerűt, vajjal vagy tojással megkenjük, előmelegített sütőben, lassú tűzön sütjük.
Alternatív elkészítés
A gyerekem Döglött macskának nevezi, szerinte olyan, mintha a mi, nagy vörös macskánk feküdne a tepsiben.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?