Ekler
Hozzávalók
Égetett tészta:
- 0,15 kg liszt
- 0,15 kg zsiradék (olaj, margarin)
- 0,15 kg víz
- kb. 8 tojás
Sárga krém:
- 2 cs. Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
- 1 Dr. Oetker Vanillincukor
- 0,5 l tej
- 0,15 kg cukor
- 3 tojás
Habhoz:
- fél l tejszín
- ízlés szerint cukor
- 1 van. cukor
- 1 dkg Dr. Oetker Őrölt zselatin
- Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Elkészítés
Elkészítés
Égetett tészta:
A zsiradékot és a lisztet erős lángon felforraljuk. Amikor forr, hozzákeverjük a lisztet. Ügyeljünk h le ne égjen, és csomómentes legyen. Mikor a massza elválik az edény falától, akkor hűtsük le, majd egyenként keverjük hozzá a tojásokat. Egy kissé szétterülő masszát kell hogy kapjunk. Egy sütőlemezt olajozzunk majd lisztezzünk be vékonyan, és nyomócsővel formázzuk meg a fánkokat. Hasonló legyen formára mint a babapiskóta. Kb. 6 cm-re helyezkedjenek el egymástól. 210 fokon süssük gőzös sütőben amíg meg nem dagad. 20 percig ne nyissuk ki a sütőajtót, mert akkor összeesik a tészta. Amikor megsült, és már csak pirítani kell, akkor gőzmentes sütőben 230 fokon süssük.
Ha készen van, éles késsel vágjuk ketté .
Sárga krém:
- 1 dl tejet keverjünk össze a pudingporral,és a tojás sárgával. Közben forraljuk fel a maradék tejet a van.cukorral és a cukor felével. Ha felforrt, lassan öntsük hozzá a pudingporos tejhez, és gőz fölött sűrítsük be.
Kemény habot készítsünk a tojásfehérjéből és a cukorból, majd egy keveset öntsünk bele a sárga pudingból, és egyneműsítsük. Utána hozzá lehet keverni a többi krémet is. Felhasználásig tegyük hűtőbe.
Hab:
A tejszínből kemény habot verünk, beletesszük a cukrot, a zselatinport, a kakaót és a van. cukrot. Hűtőbe tesszük.
Ha a krém kihűlt, nyomózsákba tesszük, és a fánkok aljára csíkot húzunk belőle. A tejszínhabot is zsákba tesszük, és ezt rárétegezzük a krémre. Ha készen van, feltesszük a "kalapokat".
A zsiradékot és a lisztet erős lángon felforraljuk. Amikor forr, hozzákeverjük a lisztet. Ügyeljünk h le ne égjen, és csomómentes legyen. Mikor a massza elválik az edény falától, akkor hűtsük le, majd egyenként keverjük hozzá a tojásokat. Egy kissé szétterülő masszát kell hogy kapjunk. Egy sütőlemezt olajozzunk majd lisztezzünk be vékonyan, és nyomócsővel formázzuk meg a fánkokat. Hasonló legyen formára mint a babapiskóta. Kb. 6 cm-re helyezkedjenek el egymástól. 210 fokon süssük gőzös sütőben amíg meg nem dagad. 20 percig ne nyissuk ki a sütőajtót, mert akkor összeesik a tészta. Amikor megsült, és már csak pirítani kell, akkor gőzmentes sütőben 230 fokon süssük.
Ha készen van, éles késsel vágjuk ketté .
Sárga krém:
- 1 dl tejet keverjünk össze a pudingporral,és a tojás sárgával. Közben forraljuk fel a maradék tejet a van.cukorral és a cukor felével. Ha felforrt, lassan öntsük hozzá a pudingporos tejhez, és gőz fölött sűrítsük be.
Kemény habot készítsünk a tojásfehérjéből és a cukorból, majd egy keveset öntsünk bele a sárga pudingból, és egyneműsítsük. Utána hozzá lehet keverni a többi krémet is. Felhasználásig tegyük hűtőbe.
Hab:
A tejszínből kemény habot verünk, beletesszük a cukrot, a zselatinport, a kakaót és a van. cukrot. Hűtőbe tesszük.
Ha a krém kihűlt, nyomózsákba tesszük, és a fánkok aljára csíkot húzunk belőle. A tejszínhabot is zsákba tesszük, és ezt rárétegezzük a krémre. Ha készen van, feltesszük a "kalapokat".
Alternatív elkészítés
A tészta sütésekor fokozottan figyeljünk, mert könnyen összeesik ha nem megfelelően sütjük.


Kedvencnek jelölöm
Ekler
Hozzávalók
Égetett tészta:
- 0,15 kg liszt
- 0,15 kg zsiradék (olaj, margarin)
- 0,15 kg víz
- kb. 8 tojás
Sárga krém:
- 0,5 l tej
- 0,15 kg cukor
- 3 tojás
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Égetett tészta:
A zsiradékot és a lisztet erős lángon felforraljuk. Amikor forr, hozzákeverjük a lisztet. Ügyeljünk h le ne égjen, és csomómentes legyen. Mikor a massza elválik az edény falától, akkor hűtsük le, majd egyenként keverjük hozzá a tojásokat. Egy kissé szétterülő masszát kell hogy kapjunk. Egy sütőlemezt olajozzunk majd lisztezzünk be vékonyan, és nyomócsővel formázzuk meg a fánkokat. Hasonló legyen formára mint a babapiskóta. Kb. 6 cm-re helyezkedjenek el egymástól. 210 fokon süssük gőzös sütőben amíg meg nem dagad. 20 percig ne nyissuk ki a sütőajtót, mert akkor összeesik a tészta. Amikor megsült, és már csak pirítani kell, akkor gőzmentes sütőben 230 fokon süssük.
Ha készen van, éles késsel vágjuk ketté .
Sárga krém:
- 1 dl tejet keverjünk össze a pudingporral,és a tojás sárgával. Közben forraljuk fel a maradék tejet a van.cukorral és a cukor felével. Ha felforrt, lassan öntsük hozzá a pudingporos tejhez, és gőz fölött sűrítsük be.
Kemény habot készítsünk a tojásfehérjéből és a cukorból, majd egy keveset öntsünk bele a sárga pudingból, és egyneműsítsük. Utána hozzá lehet keverni a többi krémet is. Felhasználásig tegyük hűtőbe.
Hab:
A tejszínből kemény habot verünk, beletesszük a cukrot, a zselatinport, a kakaót és a van. cukrot. Hűtőbe tesszük.
Ha a krém kihűlt, nyomózsákba tesszük, és a fánkok aljára csíkot húzunk belőle. A tejszínhabot is zsákba tesszük, és ezt rárétegezzük a krémre. Ha készen van, feltesszük a "kalapokat".
A zsiradékot és a lisztet erős lángon felforraljuk. Amikor forr, hozzákeverjük a lisztet. Ügyeljünk h le ne égjen, és csomómentes legyen. Mikor a massza elválik az edény falától, akkor hűtsük le, majd egyenként keverjük hozzá a tojásokat. Egy kissé szétterülő masszát kell hogy kapjunk. Egy sütőlemezt olajozzunk majd lisztezzünk be vékonyan, és nyomócsővel formázzuk meg a fánkokat. Hasonló legyen formára mint a babapiskóta. Kb. 6 cm-re helyezkedjenek el egymástól. 210 fokon süssük gőzös sütőben amíg meg nem dagad. 20 percig ne nyissuk ki a sütőajtót, mert akkor összeesik a tészta. Amikor megsült, és már csak pirítani kell, akkor gőzmentes sütőben 230 fokon süssük.
Ha készen van, éles késsel vágjuk ketté .
Sárga krém:
- 1 dl tejet keverjünk össze a pudingporral,és a tojás sárgával. Közben forraljuk fel a maradék tejet a van.cukorral és a cukor felével. Ha felforrt, lassan öntsük hozzá a pudingporos tejhez, és gőz fölött sűrítsük be.
Kemény habot készítsünk a tojásfehérjéből és a cukorból, majd egy keveset öntsünk bele a sárga pudingból, és egyneműsítsük. Utána hozzá lehet keverni a többi krémet is. Felhasználásig tegyük hűtőbe.
Hab:
A tejszínből kemény habot verünk, beletesszük a cukrot, a zselatinport, a kakaót és a van. cukrot. Hűtőbe tesszük.
Ha a krém kihűlt, nyomózsákba tesszük, és a fánkok aljára csíkot húzunk belőle. A tejszínhabot is zsákba tesszük, és ezt rárétegezzük a krémre. Ha készen van, feltesszük a "kalapokat".
Alternatív elkészítés
A tészta sütésekor fokozottan figyeljünk, mert könnyen összeesik ha nem megfelelően sütjük.








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?