Eszterházy torta
Hozzávalók
Eszterházy torta
Lapok: ( 5db-ot kell sütni)
Laphoz:
2 tojásfehérje
7 dkg cukor
6 dkg dió
2 dkg liszt
egy csipet só
Krém:
2 cs Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
6 dl tej
10 dkg darált dió
4 dl tejszín
1 evőkanál rum
Díszítéshez:
5 dkg étcsokoládé
20 dkg fehér csokoládé
darált dió
Dr. Oetker Marcipán (rózsa és levélhez)
1 dl tejszín
5 dkg csoki a díszeknek
Elkészítés
Elkészítés
A tortaformának csak a lemezét kell használni kenőkéssel szépen el lehet kenni rajta a tojásfehérjés masszát.
A tojásfehérjét kemény habbá vertem, és hozzászitáltam a diós lisztet. Nem kell bele a sárgája! Majd légkeveréses előmelegített sütőben 170 fokon 15 percig sütöttem mind az 5 lapot.
A tejben felfőztem a pudingot.
Sűrűn kevergetve hűtöttem ki. Közben ledaráltam a diót, és kimértem belőle először 100 g-ot, majd belekevertem a pudingba, a rumaromával együtt.
A tejszínt kemény habbá vertem, és óvatosan a krémbe forgattam.
Ezzel töltöttem meg a tortát, úgy, hogy olyan vastag krém legyen a lapok között, mint amilyen a lap maga. Maradt az oldalára is, bevontam vele azt is.
Azt oldalát megszórtam darált dióval. Behűtöttem egy napra. Aztán a tetejét bevontam olvasztott csokival és ráspiráloztam az étcsokoládét, amit mikróban olvasztottam. Közben gőzön megolvasztottam a fehér csoki. Aztán mintát húztam bele.
(Mivel nem voltam elég ügyes az írókás papír engedett és megfolyt néhány helyen, a csokis spirál nem sikerült olyan szépen.)
A rózsákat a következőképen készítettem:
A marcipánból kivettem egy adagnyit és színeztem ételfestékkel majd rózsákat készítettem belőle.
A másik díszt, ami csokiból készült olvasztott csokival rajzoltam meg a sütőpapír alá tett mintával és hűtöttem le.
Jó étvágyat hozzá!
A tojásfehérjét kemény habbá vertem, és hozzászitáltam a diós lisztet. Nem kell bele a sárgája! Majd légkeveréses előmelegített sütőben 170 fokon 15 percig sütöttem mind az 5 lapot.
A tejben felfőztem a pudingot.
Sűrűn kevergetve hűtöttem ki. Közben ledaráltam a diót, és kimértem belőle először 100 g-ot, majd belekevertem a pudingba, a rumaromával együtt.
A tejszínt kemény habbá vertem, és óvatosan a krémbe forgattam.
Ezzel töltöttem meg a tortát, úgy, hogy olyan vastag krém legyen a lapok között, mint amilyen a lap maga. Maradt az oldalára is, bevontam vele azt is.
Azt oldalát megszórtam darált dióval. Behűtöttem egy napra. Aztán a tetejét bevontam olvasztott csokival és ráspiráloztam az étcsokoládét, amit mikróban olvasztottam. Közben gőzön megolvasztottam a fehér csoki. Aztán mintát húztam bele.
(Mivel nem voltam elég ügyes az írókás papír engedett és megfolyt néhány helyen, a csokis spirál nem sikerült olyan szépen.)
A rózsákat a következőképen készítettem:
A marcipánból kivettem egy adagnyit és színeztem ételfestékkel majd rózsákat készítettem belőle.
A másik díszt, ami csokiból készült olvasztott csokival rajzoltam meg a sütőpapír alá tett mintával és hűtöttem le.
Jó étvágyat hozzá!



Kedvencnek jelölöm
Eszterházy torta
Hozzávalók
Eszterházy torta
Lapok: ( 5db-ot kell sütni)
Laphoz:
2 tojásfehérje
7 dkg cukor
6 dkg dió
2 dkg liszt
egy csipet só
Krém:
6 dl tej
10 dkg darált dió
4 dl tejszín
1 evőkanál rum
Díszítéshez:
5 dkg étcsokoládé
20 dkg fehér csokoládé
darált dió
Dr. Oetker Marcipán (rózsa és levélhez)
1 dl tejszín
5 dkg csoki a díszeknek
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tortaformának csak a lemezét kell használni kenőkéssel szépen el lehet kenni rajta a tojásfehérjés masszát.
A tojásfehérjét kemény habbá vertem, és hozzászitáltam a diós lisztet. Nem kell bele a sárgája! Majd légkeveréses előmelegített sütőben 170 fokon 15 percig sütöttem mind az 5 lapot.
A tejben felfőztem a pudingot.
Sűrűn kevergetve hűtöttem ki. Közben ledaráltam a diót, és kimértem belőle először 100 g-ot, majd belekevertem a pudingba, a rumaromával együtt.
A tejszínt kemény habbá vertem, és óvatosan a krémbe forgattam.
Ezzel töltöttem meg a tortát, úgy, hogy olyan vastag krém legyen a lapok között, mint amilyen a lap maga. Maradt az oldalára is, bevontam vele azt is.
Azt oldalát megszórtam darált dióval. Behűtöttem egy napra. Aztán a tetejét bevontam olvasztott csokival és ráspiráloztam az étcsokoládét, amit mikróban olvasztottam. Közben gőzön megolvasztottam a fehér csoki. Aztán mintát húztam bele.
(Mivel nem voltam elég ügyes az írókás papír engedett és megfolyt néhány helyen, a csokis spirál nem sikerült olyan szépen.)
A rózsákat a következőképen készítettem:
A marcipánból kivettem egy adagnyit és színeztem ételfestékkel majd rózsákat készítettem belőle.
A másik díszt, ami csokiból készült olvasztott csokival rajzoltam meg a sütőpapír alá tett mintával és hűtöttem le.
Jó étvágyat hozzá!
A tojásfehérjét kemény habbá vertem, és hozzászitáltam a diós lisztet. Nem kell bele a sárgája! Majd légkeveréses előmelegített sütőben 170 fokon 15 percig sütöttem mind az 5 lapot.
A tejben felfőztem a pudingot.
Sűrűn kevergetve hűtöttem ki. Közben ledaráltam a diót, és kimértem belőle először 100 g-ot, majd belekevertem a pudingba, a rumaromával együtt.
A tejszínt kemény habbá vertem, és óvatosan a krémbe forgattam.
Ezzel töltöttem meg a tortát, úgy, hogy olyan vastag krém legyen a lapok között, mint amilyen a lap maga. Maradt az oldalára is, bevontam vele azt is.
Azt oldalát megszórtam darált dióval. Behűtöttem egy napra. Aztán a tetejét bevontam olvasztott csokival és ráspiráloztam az étcsokoládét, amit mikróban olvasztottam. Közben gőzön megolvasztottam a fehér csoki. Aztán mintát húztam bele.
(Mivel nem voltam elég ügyes az írókás papír engedett és megfolyt néhány helyen, a csokis spirál nem sikerült olyan szépen.)
A rózsákat a következőképen készítettem:
A marcipánból kivettem egy adagnyit és színeztem ételfestékkel majd rózsákat készítettem belőle.
A másik díszt, ami csokiból készült olvasztott csokival rajzoltam meg a sütőpapír alá tett mintával és hűtöttem le.
Jó étvágyat hozzá!








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?