Fanta szelet
Hozzávalók
tészta:
7 db tojás
7 ek cukor
6 csapott ek finomliszt
Dr. Oetker Sütőpor
1 ek napraforgó olaj
2 ek Dr. Oetker Holland Kakaó Sütéshez
túrókrém:
2 cs Dr. Oetker Vanillincukor
50 dkg tehéntúró
18 dkg margarin
20 dkg porcukor
1 citromból nyert reszelt citromhéj
teteje:
2 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
7 dl szénsavas narancsos üdítőital
4 ek cukor
1 ek citromlé
Elkészítés
Elkészítés
1.A tojások fehérjét kemény habbá verjük, hozzáadjuk a cukrot, azzal is egy kicsit verjük. Végül a tojások sárgáját keverjük bele. A Dr. Oetker Sütőport és a kakaót elkeverjük a liszttel, és fakanállal óvatosan a habhoz keverjük.
2.Kikent, lisztezett tepsibe öntjük. Megsütjük.
Közben elkészítjük a túrókrémet. Sűrű szűrőn áttörjük a túrót (én botmixerrel pépesítettem).
A 20 dkg margarint és a 20 dkg porcukrot habosra keverjük, hozzáadjuk a pépesített túrót. Ízesítjük reszelt citromhéjjal és Dr. Oetker Vanillincukor -ral. Az egészet jól kikeverjük.
3. Fanta tető: 2 cs pudingot és a 4-5 ek. cukrot kevés üdítővel simára keverjük.
A többi fantát felforraljuk a citromlével, és sűrű krémesre megfőzzük benne a pudingot. Langyosra hűtjük.
A kihűlt piskótára kenjük a túrókrémet, és a krém tetejére a fantát.
4. Hűtőben tároljuk. Majd hamar elfogyasztjuk, ha akarjuk , ha nem, mert olyan finom :)
2.Kikent, lisztezett tepsibe öntjük. Megsütjük.
Közben elkészítjük a túrókrémet. Sűrű szűrőn áttörjük a túrót (én botmixerrel pépesítettem).
A 20 dkg margarint és a 20 dkg porcukrot habosra keverjük, hozzáadjuk a pépesített túrót. Ízesítjük reszelt citromhéjjal és Dr. Oetker Vanillincukor -ral. Az egészet jól kikeverjük.
3. Fanta tető: 2 cs pudingot és a 4-5 ek. cukrot kevés üdítővel simára keverjük.
A többi fantát felforraljuk a citromlével, és sűrű krémesre megfőzzük benne a pudingot. Langyosra hűtjük.
A kihűlt piskótára kenjük a túrókrémet, és a krém tetejére a fantát.
4. Hűtőben tároljuk. Majd hamar elfogyasztjuk, ha akarjuk , ha nem, mert olyan finom :)

Kedvencnek jelölöm
Fanta szelet
Hozzávalók
tészta:
7 db tojás
7 ek cukor
6 csapott ek finomliszt
1 ek napraforgó olaj
túrókrém:
50 dkg tehéntúró
18 dkg margarin
20 dkg porcukor
1 citromból nyert reszelt citromhéj
teteje:
2 csomag Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
7 dl szénsavas narancsos üdítőital
4 ek cukor
1 ek citromlé
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
1.A tojások fehérjét kemény habbá verjük, hozzáadjuk a cukrot, azzal is egy kicsit verjük. Végül a tojások sárgáját keverjük bele. A Dr. Oetker Sütőport és a kakaót elkeverjük a liszttel, és fakanállal óvatosan a habhoz keverjük.
2.Kikent, lisztezett tepsibe öntjük. Megsütjük.
Közben elkészítjük a túrókrémet. Sűrű szűrőn áttörjük a túrót (én botmixerrel pépesítettem).
A 20 dkg margarint és a 20 dkg porcukrot habosra keverjük, hozzáadjuk a pépesített túrót. Ízesítjük reszelt citromhéjjal és Dr. Oetker Vanillincukor -ral. Az egészet jól kikeverjük.
3. Fanta tető: 2 cs pudingot és a 4-5 ek. cukrot kevés üdítővel simára keverjük.
A többi fantát felforraljuk a citromlével, és sűrű krémesre megfőzzük benne a pudingot. Langyosra hűtjük.
A kihűlt piskótára kenjük a túrókrémet, és a krém tetejére a fantát.
4. Hűtőben tároljuk. Majd hamar elfogyasztjuk, ha akarjuk , ha nem, mert olyan finom :)
2.Kikent, lisztezett tepsibe öntjük. Megsütjük.
Közben elkészítjük a túrókrémet. Sűrű szűrőn áttörjük a túrót (én botmixerrel pépesítettem).
A 20 dkg margarint és a 20 dkg porcukrot habosra keverjük, hozzáadjuk a pépesített túrót. Ízesítjük reszelt citromhéjjal és Dr. Oetker Vanillincukor -ral. Az egészet jól kikeverjük.
3. Fanta tető: 2 cs pudingot és a 4-5 ek. cukrot kevés üdítővel simára keverjük.
A többi fantát felforraljuk a citromlével, és sűrű krémesre megfőzzük benne a pudingot. Langyosra hűtjük.
A kihűlt piskótára kenjük a túrókrémet, és a krém tetejére a fantát.
4. Hűtőben tároljuk. Majd hamar elfogyasztjuk, ha akarjuk , ha nem, mert olyan finom :)






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?