Húsvéti sós kalács
Hozzávalók
Húsvéti sós kalács
50 dkg liszt
2 dkg élesztő
5 dkg cukor
2,5 dl tej
2 dkg só
2 tojássárgája
5 dkg vaj
1 evőkanál szezámmag
Elkészítés
Elkészítés
Élesztőt fél dl cukros, langyos tejbe morzsolom, egy evőkanál lisztet keverek hozzá, és langyos helyen felfuttatom.
Egy tálba teszem a lisztet, hozzáöntöm a megkelt élesztőt, a két tojássárgáját, sót, a maradék cukrot és az olvasztott vajat. Összekeverem, a langyos tejet fokozatosan, öntöm hozzá, majd addig dagasztom, amíg a tészta hólyagos nem lesz.
Dagasztás után, kb. egy órát, kelesztem, akkor jó, ha a tészta duplájára kelt. Amikor megkelt, 6 egyforma részre osztom.
Egyenként készítek kis fonatokat, mégpedig úgy, hogy az egy adagot is elosztom három részre, kisodrom, mint a nudlit, három hosszú rudacskára, majd megfonom és kör alakú kalácsokat, készítek.
A kör alakú kalácsokat megkenem tojássárgája+egy mokkáskanál tej keverékével és pihentetem, majd 20-25 perc elteltével még egyszer átkenem a tojással, majd megszórom szezámmaggal és 200 fokra melegített sütőben, megsütöm.
Egy tálba teszem a lisztet, hozzáöntöm a megkelt élesztőt, a két tojássárgáját, sót, a maradék cukrot és az olvasztott vajat. Összekeverem, a langyos tejet fokozatosan, öntöm hozzá, majd addig dagasztom, amíg a tészta hólyagos nem lesz.
Dagasztás után, kb. egy órát, kelesztem, akkor jó, ha a tészta duplájára kelt. Amikor megkelt, 6 egyforma részre osztom.
Egyenként készítek kis fonatokat, mégpedig úgy, hogy az egy adagot is elosztom három részre, kisodrom, mint a nudlit, három hosszú rudacskára, majd megfonom és kör alakú kalácsokat, készítek.
A kör alakú kalácsokat megkenem tojássárgája+egy mokkáskanál tej keverékével és pihentetem, majd 20-25 perc elteltével még egyszer átkenem a tojással, majd megszórom szezámmaggal és 200 fokra melegített sütőben, megsütöm.
Kedvencnek jelölöm
Húsvéti sós kalács
Hozzávalók
Húsvéti sós kalács
50 dkg liszt
2 dkg élesztő
5 dkg cukor
2,5 dl tej
2 dkg só
2 tojássárgája
5 dkg vaj
1 evőkanál szezámmag
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
Élesztőt fél dl cukros, langyos tejbe morzsolom, egy evőkanál lisztet keverek hozzá, és langyos helyen felfuttatom.
Egy tálba teszem a lisztet, hozzáöntöm a megkelt élesztőt, a két tojássárgáját, sót, a maradék cukrot és az olvasztott vajat. Összekeverem, a langyos tejet fokozatosan, öntöm hozzá, majd addig dagasztom, amíg a tészta hólyagos nem lesz.
Dagasztás után, kb. egy órát, kelesztem, akkor jó, ha a tészta duplájára kelt. Amikor megkelt, 6 egyforma részre osztom.
Egyenként készítek kis fonatokat, mégpedig úgy, hogy az egy adagot is elosztom három részre, kisodrom, mint a nudlit, három hosszú rudacskára, majd megfonom és kör alakú kalácsokat, készítek.
A kör alakú kalácsokat megkenem tojássárgája+egy mokkáskanál tej keverékével és pihentetem, majd 20-25 perc elteltével még egyszer átkenem a tojással, majd megszórom szezámmaggal és 200 fokra melegített sütőben, megsütöm.
Egy tálba teszem a lisztet, hozzáöntöm a megkelt élesztőt, a két tojássárgáját, sót, a maradék cukrot és az olvasztott vajat. Összekeverem, a langyos tejet fokozatosan, öntöm hozzá, majd addig dagasztom, amíg a tészta hólyagos nem lesz.
Dagasztás után, kb. egy órát, kelesztem, akkor jó, ha a tészta duplájára kelt. Amikor megkelt, 6 egyforma részre osztom.
Egyenként készítek kis fonatokat, mégpedig úgy, hogy az egy adagot is elosztom három részre, kisodrom, mint a nudlit, három hosszú rudacskára, majd megfonom és kör alakú kalácsokat, készítek.
A kör alakú kalácsokat megkenem tojássárgája+egy mokkáskanál tej keverékével és pihentetem, majd 20-25 perc elteltével még egyszer átkenem a tojással, majd megszórom szezámmaggal és 200 fokra melegített sütőben, megsütöm.




Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?