Kakaós csiga
Hozzávalók
Tésztához:
0,5 kg liszt
2,5 dkg élesztő
2,5 dl tej
4 ek cukor (+1 ek az élesztőhöz)
1 egész tojás
1 ek méz
5 dkg olvasztott margarin
0,5 tk só
Töltelékhez:
7 ek cukor
2 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Kenéshez:
5 dkg olvasztott margarin (sütés előtt)
1 dl tej (sütés után)
Tepsi kenéshez:
margarin
liszt
Elkészítés
Előkészítés
A tepsit kikenjük margarinnal, kilisztezzük.
A töltelék hozzávalóit összekeverjük.
A töltelék hozzávalóit összekeverjük.
Elkészítés
A lisztet egy tálba szitáljuk.
Az élesztőt felfuttatjuk a tejben egy kanál cukorral.
A liszthez adjuk a cukrot, a tojást, a mézet, az olvasztott vajat, a sót és a felfuttatott élesztőt.
Alaposan kidagasztjuk.
Egy órát meleg helyen kelesztjük.
A megkelt tésztát lisztezett deszkán elnyújtjuk két részletben.
Megkenjük egy kis olajjal a téglalapra kinyújtott tésztát, rászórjuk a tölteléket és feltekerjük.
Kb. 4 cm-es csigákat vágunk le és kikent tepsiben még 30-45 percet kelesztjük.
Megkenjük olvasztott margarinnal.
30 perc alatt 180 fokon megsütjük.
Amikor kivesszük a sütőből, megkenjük tejjel és letakarjuk konyharuhával.
Az élesztőt felfuttatjuk a tejben egy kanál cukorral.
A liszthez adjuk a cukrot, a tojást, a mézet, az olvasztott vajat, a sót és a felfuttatott élesztőt.
Alaposan kidagasztjuk.
Egy órát meleg helyen kelesztjük.
A megkelt tésztát lisztezett deszkán elnyújtjuk két részletben.
Megkenjük egy kis olajjal a téglalapra kinyújtott tésztát, rászórjuk a tölteléket és feltekerjük.
Kb. 4 cm-es csigákat vágunk le és kikent tepsiben még 30-45 percet kelesztjük.
Megkenjük olvasztott margarinnal.
30 perc alatt 180 fokon megsütjük.
Amikor kivesszük a sütőből, megkenjük tejjel és letakarjuk konyharuhával.
Tálalás
Porcukorral meghintve tálaljuk.
Ebből a mennyiségből 2 tepsi csiga lesz.
Ebből a mennyiségből 2 tepsi csiga lesz.
Tárolás
Légmentesen elzárva több napig puha marad.
Alternatív elkészítés
A tepsiben még terebélyesedni fog, ezért távolabb rakjuk egymástól a csigákat.



Kedvencnek jelölöm
Kakaós csiga
Hozzávalók
Tésztához:
0,5 kg liszt
2,5 dkg élesztő
2,5 dl tej
4 ek cukor (+1 ek az élesztőhöz)
1 egész tojás
1 ek méz
5 dkg olvasztott margarin
0,5 tk só
Kenéshez:
5 dkg olvasztott margarin (sütés előtt)
1 dl tej (sütés után)
Tepsi kenéshez:
margarin
liszt
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
A tepsit kikenjük margarinnal, kilisztezzük.
A töltelék hozzávalóit összekeverjük.
A töltelék hozzávalóit összekeverjük.
Elkészítés
A lisztet egy tálba szitáljuk.
Az élesztőt felfuttatjuk a tejben egy kanál cukorral.
A liszthez adjuk a cukrot, a tojást, a mézet, az olvasztott vajat, a sót és a felfuttatott élesztőt.
Alaposan kidagasztjuk.
Egy órát meleg helyen kelesztjük.
A megkelt tésztát lisztezett deszkán elnyújtjuk két részletben.
Megkenjük egy kis olajjal a téglalapra kinyújtott tésztát, rászórjuk a tölteléket és feltekerjük.
Kb. 4 cm-es csigákat vágunk le és kikent tepsiben még 30-45 percet kelesztjük.
Megkenjük olvasztott margarinnal.
30 perc alatt 180 fokon megsütjük.
Amikor kivesszük a sütőből, megkenjük tejjel és letakarjuk konyharuhával.
Az élesztőt felfuttatjuk a tejben egy kanál cukorral.
A liszthez adjuk a cukrot, a tojást, a mézet, az olvasztott vajat, a sót és a felfuttatott élesztőt.
Alaposan kidagasztjuk.
Egy órát meleg helyen kelesztjük.
A megkelt tésztát lisztezett deszkán elnyújtjuk két részletben.
Megkenjük egy kis olajjal a téglalapra kinyújtott tésztát, rászórjuk a tölteléket és feltekerjük.
Kb. 4 cm-es csigákat vágunk le és kikent tepsiben még 30-45 percet kelesztjük.
Megkenjük olvasztott margarinnal.
30 perc alatt 180 fokon megsütjük.
Amikor kivesszük a sütőből, megkenjük tejjel és letakarjuk konyharuhával.
Tálalás
Porcukorral meghintve tálaljuk.
Ebből a mennyiségből 2 tepsi csiga lesz.
Ebből a mennyiségből 2 tepsi csiga lesz.
Tárolás
Légmentesen elzárva több napig puha marad.
Alternatív elkészítés
A tepsiben még terebélyesedni fog, ezért távolabb rakjuk egymástól a csigákat.







Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?