Kivi torta
Hozzávalók
Kivi torta
10 darab tojás
10 kanál cukor
10 kanál liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
Krémhez:
0,5 liter tejszín
ételszínezék (zöld)
0,5 liter tej
1 tasak Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű
125 g margarin
Díszítés:
kivi szeletek
Elkészítés
Előkészítés
Előmelegített sütőben, kb. 180 C fokon sütjük a piskótákat !
Elkészítés
A 10 tojásból hagyományos módon piskótát sütünk. Először a tojássárgákat a cukorral nagyon habosra kavarjuk, majd beleszitáljuk a lisztet, végül óvatosan beleforgatjuk a kemény tojásfehérje habot. 2 fele osztjuk, és egyenként sütjük meg a lapokat.
A pudingot megfőzzük, kihűtjük és elkeverjük a margarinnal! A tejszínt kemény habba verjük!
Az alsó piskótára rákenjük a pudingos krémet, kivi szeleteket rakunk és egy kevés tejszínhabot is, majd rátesszük a másik piskótát. Az egészet bevonjuk a tejszínhabbal, amit zöldre színeztünk!! A tetejét kivivel díszítjük!!
A pudingot megfőzzük, kihűtjük és elkeverjük a margarinnal! A tejszínt kemény habba verjük!
Az alsó piskótára rákenjük a pudingos krémet, kivi szeleteket rakunk és egy kevés tejszínhabot is, majd rátesszük a másik piskótát. Az egészet bevonjuk a tejszínhabbal, amit zöldre színeztünk!! A tetejét kivivel díszítjük!!

Kedvencnek jelölöm
Kivi torta
Hozzávalók
Krémhez:
0,5 liter tejszín
ételszínezék (zöld)
0,5 liter tej
125 g margarin
Díszítés:
kivi szeletek
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Előmelegített sütőben, kb. 180 C fokon sütjük a piskótákat !
Elkészítés
A 10 tojásból hagyományos módon piskótát sütünk. Először a tojássárgákat a cukorral nagyon habosra kavarjuk, majd beleszitáljuk a lisztet, végül óvatosan beleforgatjuk a kemény tojásfehérje habot. 2 fele osztjuk, és egyenként sütjük meg a lapokat.
A pudingot megfőzzük, kihűtjük és elkeverjük a margarinnal! A tejszínt kemény habba verjük!
Az alsó piskótára rákenjük a pudingos krémet, kivi szeleteket rakunk és egy kevés tejszínhabot is, majd rátesszük a másik piskótát. Az egészet bevonjuk a tejszínhabbal, amit zöldre színeztünk!! A tetejét kivivel díszítjük!!
A pudingot megfőzzük, kihűtjük és elkeverjük a margarinnal! A tejszínt kemény habba verjük!
Az alsó piskótára rákenjük a pudingos krémet, kivi szeleteket rakunk és egy kevés tejszínhabot is, majd rátesszük a másik piskótát. Az egészet bevonjuk a tejszínhabbal, amit zöldre színeztünk!! A tetejét kivivel díszítjük!!





Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?