Méteres kalács
Hozzávalók
Tésztához:
4 tojás
26 dkg cukor
1,5 dl olaj
1,5 dl langyos víz
22 dkg liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
2-3 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Krémhez:
14 dkg cukor
20 dkg Rama
1 tasak eper pudingpor
0,5 liter tej
Máz:
20 dkg porcukor
2 ek. Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
5 dkg Rama
3-4 ek. forró víz
Elkészítés
Elkészítés
A 4 tojássárgáját, 26 dkg cukorral jól kikeverjük. Apránként hozzáadjuk a 1,5 dl olajat, és a 1,5 dl langyos vizet. Apránként hozzáadjuk a 22 dkg lisztet, és az 1 tasak sütőport, illetve a 2-3 kanál kakaót. A tojás felvert habját óvatosan belekeverjük.
Az őzgerincbe én most sütőpapírt tettem. (Ha nincs akkor olajjal kikenjük és lisztezzük.)
180 fokra előmelegített sütőben sütjük. 40-50 perc alatt kész.
Krém:
A 14 dkg cukrot a 20 dkg Ramával habosra kikeverjük. A pudingot a fél liter tejjel sűrűre főzzük, mikor kihűlt, a kettőt összekeverjük.
A tésztát mikor kihűlt, felszeleteljük, és ha teljesen kihűlt, megkenjük a krémmel.
Tetejére csokimázat készítünk. Én most 20 dkg cukorral, 2 kanál kakaóval, 5 dkg vajjal és kb 4-5 kanál forró vízzel készítettem, de általában tortabevonóval készítem.
Az őzgerincbe én most sütőpapírt tettem. (Ha nincs akkor olajjal kikenjük és lisztezzük.)
180 fokra előmelegített sütőben sütjük. 40-50 perc alatt kész.
Krém:
A 14 dkg cukrot a 20 dkg Ramával habosra kikeverjük. A pudingot a fél liter tejjel sűrűre főzzük, mikor kihűlt, a kettőt összekeverjük.
A tésztát mikor kihűlt, felszeleteljük, és ha teljesen kihűlt, megkenjük a krémmel.
Tetejére csokimázat készítünk. Én most 20 dkg cukorral, 2 kanál kakaóval, 5 dkg vajjal és kb 4-5 kanál forró vízzel készítettem, de általában tortabevonóval készítem.
Tálalás
A csokimáz megkötése után szeleteltem régen.
Alternatív elkészítés
Régebben a tésztát felezni szoktam, és így az egyik őzgerincbe sárga, a másikba kakaós készült, és a krém megkenésénél felváltva tettem a tésztákat. Talán kényelemből most már nem így készítem. Egy kicsit marcipánnal megcifráztam a csokimázat. Sajnos szeletelt állapotban nem sikerült lefényképeznem, mert pillanatok alatt elfogyott. Minden alkalommal megfogadom, de legközelebb be is tartom, hogy a vajkrémhez elég fele Rama mennyiség is, és inkább 2 tasak pudingot használok.



Kedvencnek jelölöm
Méteres kalács
Hozzávalók
Tésztához:
4 tojás
26 dkg cukor
1,5 dl olaj
1,5 dl langyos víz
22 dkg liszt
1 tasak Dr. Oetker Sütőpor
2-3 evőkanál Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
Krémhez:
14 dkg cukor
20 dkg Rama
1 tasak eper pudingpor
0,5 liter tej
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A 4 tojássárgáját, 26 dkg cukorral jól kikeverjük. Apránként hozzáadjuk a 1,5 dl olajat, és a 1,5 dl langyos vizet. Apránként hozzáadjuk a 22 dkg lisztet, és az 1 tasak sütőport, illetve a 2-3 kanál kakaót. A tojás felvert habját óvatosan belekeverjük.
Az őzgerincbe én most sütőpapírt tettem. (Ha nincs akkor olajjal kikenjük és lisztezzük.)
180 fokra előmelegített sütőben sütjük. 40-50 perc alatt kész.
Krém:
A 14 dkg cukrot a 20 dkg Ramával habosra kikeverjük. A pudingot a fél liter tejjel sűrűre főzzük, mikor kihűlt, a kettőt összekeverjük.
A tésztát mikor kihűlt, felszeleteljük, és ha teljesen kihűlt, megkenjük a krémmel.
Tetejére csokimázat készítünk. Én most 20 dkg cukorral, 2 kanál kakaóval, 5 dkg vajjal és kb 4-5 kanál forró vízzel készítettem, de általában tortabevonóval készítem.
Az őzgerincbe én most sütőpapírt tettem. (Ha nincs akkor olajjal kikenjük és lisztezzük.)
180 fokra előmelegített sütőben sütjük. 40-50 perc alatt kész.
Krém:
A 14 dkg cukrot a 20 dkg Ramával habosra kikeverjük. A pudingot a fél liter tejjel sűrűre főzzük, mikor kihűlt, a kettőt összekeverjük.
A tésztát mikor kihűlt, felszeleteljük, és ha teljesen kihűlt, megkenjük a krémmel.
Tetejére csokimázat készítünk. Én most 20 dkg cukorral, 2 kanál kakaóval, 5 dkg vajjal és kb 4-5 kanál forró vízzel készítettem, de általában tortabevonóval készítem.
Tálalás
A csokimáz megkötése után szeleteltem régen.
Alternatív elkészítés
Régebben a tésztát felezni szoktam, és így az egyik őzgerincbe sárga, a másikba kakaós készült, és a krém megkenésénél felváltva tettem a tésztákat. Talán kényelemből most már nem így készítem. Egy kicsit marcipánnal megcifráztam a csokimázat. Sajnos szeletelt állapotban nem sikerült lefényképeznem, mert pillanatok alatt elfogyott. Minden alkalommal megfogadom, de legközelebb be is tartom, hogy a vajkrémhez elég fele Rama mennyiség is, és inkább 2 tasak pudingot használok.









Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?