Roló sajtkrémmel
Hozzávalók
Tészta:
30 dkg liszt
25 dkg margarin
1 tk. só
1 tk. ecet
1,7 dl víz
Sajtkrém:
4 dl tej
7 dkg liszt
10 dkg sajt
kevés szerecsendió
kevés bors
10 dkg margarin
Elkészítés
Előkészítés
Szükségünk van olyan csövekre, melyeken roló süthető.
Más forrásból olvastam már olyan lehetőséget is, hogy valaki fakanalakat vett erre a célra, s végüktől megfosztva a nyelekre tekerve sütötte ki a rolókat.
Más forrásból olvastam már olyan lehetőséget is, hogy valaki fakanalakat vett erre a célra, s végüktől megfosztva a nyelekre tekerve sütötte ki a rolókat.
Elkészítés
A margarint összegyúrjuk 2,5 dkg liszttel, és lehűtjük. A többi lisztet a sóval, ecettel, vízzel tésztává gyúrjuk, és pihentetjük kb. 20 percig.
A tésztát kissé kinyújtjuk, közepére helyezzük a margarint, becsomagoljuk a tésztával. Majd kissé megütögetve "megpuhítjuk" benne a margarint, téglalappá nyújtjuk, melyet három rétegbe hajtunk, majd elfordítjuk 90 fokkal, nyújtunk rajta még egy kicsit, a tészta két szélét a közepére hajtjuk jobbról-balról, majd félbe hajtjuk. 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Újból kinyújtjuk, majd megismételjük a két hajtást, és újból 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Kinyújtjuk a tésztát kb. 30x55-60 centis téglalappá, megkenjük a felvert tojással, majd fölvágjuk kb. 3 cm-es csíkokra. (így kb. 20 rolót kapunk) Csövekre tekerjük, előmelegített sütőben 220 fokon 30-40 percig sütjük.
A tejet a liszttel, reszelt sajttal csomómentesre keverjük, majd kevergetve sűrű krémmé főzzük. A tűzről levéve belekeverjük a margarint, borssal, szerecsendióval ízesítjük, esetleg megsózzuk ízlés szerint, kihűtjük.
A kihűlt rolókat megtöltjük ízlés szerinti mennyiségű krémmel.
A tésztát kissé kinyújtjuk, közepére helyezzük a margarint, becsomagoljuk a tésztával. Majd kissé megütögetve "megpuhítjuk" benne a margarint, téglalappá nyújtjuk, melyet három rétegbe hajtunk, majd elfordítjuk 90 fokkal, nyújtunk rajta még egy kicsit, a tészta két szélét a közepére hajtjuk jobbról-balról, majd félbe hajtjuk. 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Újból kinyújtjuk, majd megismételjük a két hajtást, és újból 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Kinyújtjuk a tésztát kb. 30x55-60 centis téglalappá, megkenjük a felvert tojással, majd fölvágjuk kb. 3 cm-es csíkokra. (így kb. 20 rolót kapunk) Csövekre tekerjük, előmelegített sütőben 220 fokon 30-40 percig sütjük.
A tejet a liszttel, reszelt sajttal csomómentesre keverjük, majd kevergetve sűrű krémmé főzzük. A tűzről levéve belekeverjük a margarint, borssal, szerecsendióval ízesítjük, esetleg megsózzuk ízlés szerint, kihűtjük.
A kihűlt rolókat megtöltjük ízlés szerinti mennyiségű krémmel.
Alternatív elkészítés
A végeit reszelt sajtba márthatjuk. A krémet dúsíthatjuk tojássárgájával is.

Kedvencnek jelölöm
Roló sajtkrémmel
Hozzávalók
Tészta:
30 dkg liszt
25 dkg margarin
1 tk. só
1 tk. ecet
1,7 dl víz
Sajtkrém:
4 dl tej
7 dkg liszt
10 dkg sajt
kevés szerecsendió
kevés bors
10 dkg margarin
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Szükségünk van olyan csövekre, melyeken roló süthető.
Más forrásból olvastam már olyan lehetőséget is, hogy valaki fakanalakat vett erre a célra, s végüktől megfosztva a nyelekre tekerve sütötte ki a rolókat.
Más forrásból olvastam már olyan lehetőséget is, hogy valaki fakanalakat vett erre a célra, s végüktől megfosztva a nyelekre tekerve sütötte ki a rolókat.
Elkészítés
A margarint összegyúrjuk 2,5 dkg liszttel, és lehűtjük. A többi lisztet a sóval, ecettel, vízzel tésztává gyúrjuk, és pihentetjük kb. 20 percig.
A tésztát kissé kinyújtjuk, közepére helyezzük a margarint, becsomagoljuk a tésztával. Majd kissé megütögetve "megpuhítjuk" benne a margarint, téglalappá nyújtjuk, melyet három rétegbe hajtunk, majd elfordítjuk 90 fokkal, nyújtunk rajta még egy kicsit, a tészta két szélét a közepére hajtjuk jobbról-balról, majd félbe hajtjuk. 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Újból kinyújtjuk, majd megismételjük a két hajtást, és újból 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Kinyújtjuk a tésztát kb. 30x55-60 centis téglalappá, megkenjük a felvert tojással, majd fölvágjuk kb. 3 cm-es csíkokra. (így kb. 20 rolót kapunk) Csövekre tekerjük, előmelegített sütőben 220 fokon 30-40 percig sütjük.
A tejet a liszttel, reszelt sajttal csomómentesre keverjük, majd kevergetve sűrű krémmé főzzük. A tűzről levéve belekeverjük a margarint, borssal, szerecsendióval ízesítjük, esetleg megsózzuk ízlés szerint, kihűtjük.
A kihűlt rolókat megtöltjük ízlés szerinti mennyiségű krémmel.
A tésztát kissé kinyújtjuk, közepére helyezzük a margarint, becsomagoljuk a tésztával. Majd kissé megütögetve "megpuhítjuk" benne a margarint, téglalappá nyújtjuk, melyet három rétegbe hajtunk, majd elfordítjuk 90 fokkal, nyújtunk rajta még egy kicsit, a tészta két szélét a közepére hajtjuk jobbról-balról, majd félbe hajtjuk. 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Újból kinyújtjuk, majd megismételjük a két hajtást, és újból 30 percre hideg helyre tesszük pihenni.
Kinyújtjuk a tésztát kb. 30x55-60 centis téglalappá, megkenjük a felvert tojással, majd fölvágjuk kb. 3 cm-es csíkokra. (így kb. 20 rolót kapunk) Csövekre tekerjük, előmelegített sütőben 220 fokon 30-40 percig sütjük.
A tejet a liszttel, reszelt sajttal csomómentesre keverjük, majd kevergetve sűrű krémmé főzzük. A tűzről levéve belekeverjük a margarint, borssal, szerecsendióval ízesítjük, esetleg megsózzuk ízlés szerint, kihűtjük.
A kihűlt rolókat megtöltjük ízlés szerinti mennyiségű krémmel.
Alternatív elkészítés
A végeit reszelt sajtba márthatjuk. A krémet dúsíthatjuk tojássárgájával is.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?