Vártorta
Hozzávalók
A tésztához:
12 db tojás
25 dkg liszt
24 dkg cukor
5 dkg Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
A krémhez:
8 dl tej
2 cs Dr. Oetker Eredeti Puding csokoládéízű
3 ek Dr. Oetker Holland Kakaó sütéshez
25 dkg cukor
5 dl növényi tejszín (hulala)
A díszítéshez:
6 db téli fagyi
Dr. Oetker Tortadara színes
egy kevés Dr. Oetker Őrölt zselatin
Dr. Oetker Tortabevonó ét
Elkészítés
Elkészítés
A tojások sárgáját a cukorral kikeverjük, a fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük. A lisztet elkeverjük a kakaóval és a tojássárgához adjuk, végül lazán belekeverjük a tojásfehérjét. Sütőpapírral bélelt tepsiben, előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük.
A krémhez a pudingport a tejjel és a cukorral sűrűre főzzük. A hulalából kemény habot verünk, amit a kihűlt pudinggal összekeverünk.
A kihűlt tésztát keresztben félbevágjuk, az egyik fele lesz a vár alapja, a másikból kerek kiszúróval kivágjuk a tornyokat. A lapot 3 felé vágjuk és megkenjük a krémmel.. A tetejét és az oldalát is bevonjuk. A kivágott tornyokat elhelyezzük a váron és körülötte, és ezeket is bevonjuk krémmel. A zselatint egy kevés vízben feloldjuk és felmelegítjük. A téli fagyik végét ecset segítségével bekenjük a zselatinnal és megforgatjuk a tortadarában, majd a tornyok tetejére helyezzük.
A tortabevonót gőz fölött felolvasztjuk, sütőpapírra íves formákat készítünk belőle és hűtőben megdermesztjük. Leszedjük a papírról és elhelyezzük a tortán.
A krémhez a pudingport a tejjel és a cukorral sűrűre főzzük. A hulalából kemény habot verünk, amit a kihűlt pudinggal összekeverünk.
A kihűlt tésztát keresztben félbevágjuk, az egyik fele lesz a vár alapja, a másikból kerek kiszúróval kivágjuk a tornyokat. A lapot 3 felé vágjuk és megkenjük a krémmel.. A tetejét és az oldalát is bevonjuk. A kivágott tornyokat elhelyezzük a váron és körülötte, és ezeket is bevonjuk krémmel. A zselatint egy kevés vízben feloldjuk és felmelegítjük. A téli fagyik végét ecset segítségével bekenjük a zselatinnal és megforgatjuk a tortadarában, majd a tornyok tetejére helyezzük.
A tortabevonót gőz fölött felolvasztjuk, sütőpapírra íves formákat készítünk belőle és hűtőben megdermesztjük. Leszedjük a papírról és elhelyezzük a tortán.

Kedvencnek jelölöm
Vártorta
Hozzávalók
A krémhez:
8 dl tej
25 dkg cukor
5 dl növényi tejszín (hulala)
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tojások sárgáját a cukorral kikeverjük, a fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük. A lisztet elkeverjük a kakaóval és a tojássárgához adjuk, végül lazán belekeverjük a tojásfehérjét. Sütőpapírral bélelt tepsiben, előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük.
A krémhez a pudingport a tejjel és a cukorral sűrűre főzzük. A hulalából kemény habot verünk, amit a kihűlt pudinggal összekeverünk.
A kihűlt tésztát keresztben félbevágjuk, az egyik fele lesz a vár alapja, a másikból kerek kiszúróval kivágjuk a tornyokat. A lapot 3 felé vágjuk és megkenjük a krémmel.. A tetejét és az oldalát is bevonjuk. A kivágott tornyokat elhelyezzük a váron és körülötte, és ezeket is bevonjuk krémmel. A zselatint egy kevés vízben feloldjuk és felmelegítjük. A téli fagyik végét ecset segítségével bekenjük a zselatinnal és megforgatjuk a tortadarában, majd a tornyok tetejére helyezzük.
A tortabevonót gőz fölött felolvasztjuk, sütőpapírra íves formákat készítünk belőle és hűtőben megdermesztjük. Leszedjük a papírról és elhelyezzük a tortán.
A krémhez a pudingport a tejjel és a cukorral sűrűre főzzük. A hulalából kemény habot verünk, amit a kihűlt pudinggal összekeverünk.
A kihűlt tésztát keresztben félbevágjuk, az egyik fele lesz a vár alapja, a másikból kerek kiszúróval kivágjuk a tornyokat. A lapot 3 felé vágjuk és megkenjük a krémmel.. A tetejét és az oldalát is bevonjuk. A kivágott tornyokat elhelyezzük a váron és körülötte, és ezeket is bevonjuk krémmel. A zselatint egy kevés vízben feloldjuk és felmelegítjük. A téli fagyik végét ecset segítségével bekenjük a zselatinnal és megforgatjuk a tortadarában, majd a tornyok tetejére helyezzük.
A tortabevonót gőz fölött felolvasztjuk, sütőpapírra íves formákat készítünk belőle és hűtőben megdermesztjük. Leszedjük a papírról és elhelyezzük a tortán.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?