Aranygaluska
Hozzávalók
Tészta:
20 dkg liszt
1 dl tej
2,5 dkg élesztő
1 ek. cukor
csipetnyi só
15 dkg puha margarin
1 db tojássárgája
Szórás:
darált dió
porcukor
reszelt citromhéj
Kenés:
margarin
Öntet:
Dr. Oetker Eredeti Puding vaníliaízű vagy Dr. Oetker Eredeti Puding csokoládéízű
tej
Elkészítés
Előkészítés
Semmi ne legyen hideg, mivel ilyenkor előfordulhat, hogy nem kel meg a tészta.
Elkészítés
A tejet kéz melegre langyosítom.
Beletördelem az élesztőt, rászórok egy kanál cukrot, megkavarom. 10-15 percre elrakom.
Közben a lisztet elmorzsolom a felkockázott margarinnal, kevés sót is keverek hozzá.
Akkor jó, ha már nincsenek benne nagy margarin rögök. A liszt közepébe mélyedést készítek, beleteszem a tojássárgáját, illetve a felfutott kovász habját, elkezdem kézzel összekeverni.
Apránként adagolom hozzá a maradék élesztős tejet. Addig gyúrom, amíg el nem válik az edény falától. Ekkor pihentetem minimum 1 órán keresztül.
A darált diót, a citrom héját, a porcukrot összekeverem.
Ha megkelt a tészta, kissé kinyújtom, és pogácsa szaggatóval kiszaggatom. Vajjal megkent, és dióval megszórt tálba rakom, ha kész egy sor meglocsolom margarinnal, és megszórom dióval, ezt addig ismételgetem, amíg el nem fogy.
Fél órát ismételten pihentetem. Megsütöm. Majd kész pudinggal tálalom!
Beletördelem az élesztőt, rászórok egy kanál cukrot, megkavarom. 10-15 percre elrakom.
Közben a lisztet elmorzsolom a felkockázott margarinnal, kevés sót is keverek hozzá.
Akkor jó, ha már nincsenek benne nagy margarin rögök. A liszt közepébe mélyedést készítek, beleteszem a tojássárgáját, illetve a felfutott kovász habját, elkezdem kézzel összekeverni.
Apránként adagolom hozzá a maradék élesztős tejet. Addig gyúrom, amíg el nem válik az edény falától. Ekkor pihentetem minimum 1 órán keresztül.
A darált diót, a citrom héját, a porcukrot összekeverem.
Ha megkelt a tészta, kissé kinyújtom, és pogácsa szaggatóval kiszaggatom. Vajjal megkent, és dióval megszórt tálba rakom, ha kész egy sor meglocsolom margarinnal, és megszórom dióval, ezt addig ismételgetem, amíg el nem fogy.
Fél órát ismételten pihentetem. Megsütöm. Majd kész pudinggal tálalom!
Alternatív elkészítés
Ez az első kelt tészta recept, ami igazán sikeres volt számomra. Nagyon sokkal próbálkoztam hiába, ez mindig sikeres :)


Kedvencnek jelölöm
Aranygaluska
Hozzávalók
Tészta:
20 dkg liszt
1 dl tej
2,5 dkg élesztő
1 ek. cukor
csipetnyi só
15 dkg puha margarin
1 db tojássárgája
Szórás:
darált dió
porcukor
reszelt citromhéj
Kenés:
margarin
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Semmi ne legyen hideg, mivel ilyenkor előfordulhat, hogy nem kel meg a tészta.
Elkészítés
A tejet kéz melegre langyosítom.
Beletördelem az élesztőt, rászórok egy kanál cukrot, megkavarom. 10-15 percre elrakom.
Közben a lisztet elmorzsolom a felkockázott margarinnal, kevés sót is keverek hozzá.
Akkor jó, ha már nincsenek benne nagy margarin rögök. A liszt közepébe mélyedést készítek, beleteszem a tojássárgáját, illetve a felfutott kovász habját, elkezdem kézzel összekeverni.
Apránként adagolom hozzá a maradék élesztős tejet. Addig gyúrom, amíg el nem válik az edény falától. Ekkor pihentetem minimum 1 órán keresztül.
A darált diót, a citrom héját, a porcukrot összekeverem.
Ha megkelt a tészta, kissé kinyújtom, és pogácsa szaggatóval kiszaggatom. Vajjal megkent, és dióval megszórt tálba rakom, ha kész egy sor meglocsolom margarinnal, és megszórom dióval, ezt addig ismételgetem, amíg el nem fogy.
Fél órát ismételten pihentetem. Megsütöm. Majd kész pudinggal tálalom!
Beletördelem az élesztőt, rászórok egy kanál cukrot, megkavarom. 10-15 percre elrakom.
Közben a lisztet elmorzsolom a felkockázott margarinnal, kevés sót is keverek hozzá.
Akkor jó, ha már nincsenek benne nagy margarin rögök. A liszt közepébe mélyedést készítek, beleteszem a tojássárgáját, illetve a felfutott kovász habját, elkezdem kézzel összekeverni.
Apránként adagolom hozzá a maradék élesztős tejet. Addig gyúrom, amíg el nem válik az edény falától. Ekkor pihentetem minimum 1 órán keresztül.
A darált diót, a citrom héját, a porcukrot összekeverem.
Ha megkelt a tészta, kissé kinyújtom, és pogácsa szaggatóval kiszaggatom. Vajjal megkent, és dióval megszórt tálba rakom, ha kész egy sor meglocsolom margarinnal, és megszórom dióval, ezt addig ismételgetem, amíg el nem fogy.
Fél órát ismételten pihentetem. Megsütöm. Majd kész pudinggal tálalom!
Alternatív elkészítés
Ez az első kelt tészta recept, ami igazán sikeres volt számomra. Nagyon sokkal próbálkoztam hiába, ez mindig sikeres :)






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?