Csillag Nincs értékelve
Kedvencnek jelölöm Kedvelés

Csokitorta

Szükséges idő 40-60 perc között
Nehézség Könnyen elkészíthető
Recept megosztása

Hozzávalók

Tészta:

5 tojás
5 evőkanál cukor
5 evőkanál liszt
3 evőkanál lekvár

Krém:

500 ml Hulala tejszín
2 evőkanál cukor

Díszítés:

0,5 tábla étcsoki
3 evőkanál hab
Ezekben a gyűjteményekben található:

Elkészítés lépésről lépésre

Előkészítés

Sütés előtt pár órával a tojás felveréséhez szánt tálakat, (én fém tálakat szoktam használni a tojás felveréséhez, ugyanis tapasztalataim szerint nagyobb térfogatot nyer a tojás fém edényben) tegyük hűtőbe. A lisztet és a sütőport szitáljuk át, ugyanis a tészta sokkal levegősebb, omlósabb lesz.

Elkészítés

Kakaós piskótát sütünk,28 cm-es tortaformában,170 C°-on,30 percig. Kemény habbá verjük a tejszínt a habfixálóval. Annyi habot vegyünk ki, amennyi a torta díszítéséhez szükséges, a többit keverjük ki kakaós habnak. A készre sült tésztát kenjük meg lekvárral még melegen, nagyon finom ízt ad a tortának. Vágjuk ketté, vagy háromfelé és töltsük meg a kakaós habbal. A maradékot a torta tetejére, oldalára kenjük el. Habzsák segítségével díszítsük ízlés szerint a fehér habbal, majd a fél tábla csokit vágjuk kicsi darabokra és tegyük a torta tetejére ezt is ízlés szerint.

Tárolás

2-3 órát hűtőbe hűtjük.
Csokitorta Csokitorta

Hozzászólások

Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.

Hozzászólás írása

Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!

Recept ajánló

Szükséges idő Több, mint 60 perc
58 Kedvelés
Nehézség Könnyen elkészíthető
Szükséges idő Több, mint 60 perc
34 Kedvelés
Nehézség Kis gyakorlat szükséges
Szükséges idő Több, mint 60 perc
21 Kedvelés
Nehézség Könnyen elkészíthető

Legújabb cikkek

2 Kedvelés

Régi receptek modern csavarokkal

Hagyományőrzés vagy trendkövetés? A kettő nem zárja ki egymást, ha a klasszikus receptek összetevőit, ízvilágát, külső megjelenését többé-kevésbé újragondoljuk.

Elolvasom Elolvasom
1 Kedvelés

Modern vívmányok a Dr. Oetker életében

Elérkeztünk a Dr. Oetker történetéről szóló cikksorozatunk záró részéhez, amelyben az elmúlt évtizedek újdonságait vesszük górcső alá a magyar nyelvű szakácskönyvek megjelenésétől kezdve egészen az online felületeken publikált receptekig.

Elolvasom Elolvasom
3 Kedvelés

Klasszikus krémes, és ahogy a Dr. Oetker ajánlja

A Dr. Oetker történetét bemutató cikksorozatunk első részéből már kiderült, hogy a márka megszületésekor milyen forradalmi újításnak számítottak az Oetker receptfüzetek. Lássuk, hogyan folytatódott a történet, és fonódott össze a népszerű krémessel.

Elolvasom Elolvasom
© Copyright | All rights reserved | Dr. Oetker Magyarország Kft.
Hiba
A kedvencekhez adáshoz kérjük jelentkezz be!