Fánk
Hozzávalók
Fánk
50 dkg liszt
3 dkg élesztő
5 dkg margarin
2 tojássárgája
3 dl tej
kevés rum
csipet só
2 ek porcukor
napraforgó olaj
Elkészítés
Elkészítés
A lisztet összekeverjük a porcukorral, közepébe mélyedést készítünk, és beleütjük a tojások sárgáját.
Hozzáadjuk a tejben felfuttatott élesztőt, csipet sót, kevés rumot. Lágyabb tésztát kell kapnunk.
Amikor összeállt, hozzáadjuk az 5 dkg olvasztott margarint.
Jól ki kell dolgozni (Én gépben dagasztom meg.). Duplájára kelesztjük.
Amint megkelt a tészta, kb. 2 cm vastagságúra elnyújtjuk.
Fánkszaggatóval kiszaggatjuk, hagyjuk még pihenni kevés ideig.
Közben az olajat felforrósítjuk, és lehet kezdeni a sütést.
Közepes lángon sütjük, az első felét lefedve. Ha megfordítottuk, már nem kell lefedni.
Fontos, hogy az a fele kerüljön az olajba először, amelyik pihentetésnél a teteje volt, ujjunkkal kis mélyedést csináljunk, és úgy tegyük az olajba.
Hozzáadjuk a tejben felfuttatott élesztőt, csipet sót, kevés rumot. Lágyabb tésztát kell kapnunk.
Amikor összeállt, hozzáadjuk az 5 dkg olvasztott margarint.
Jól ki kell dolgozni (Én gépben dagasztom meg.). Duplájára kelesztjük.
Amint megkelt a tészta, kb. 2 cm vastagságúra elnyújtjuk.
Fánkszaggatóval kiszaggatjuk, hagyjuk még pihenni kevés ideig.
Közben az olajat felforrósítjuk, és lehet kezdeni a sütést.
Közepes lángon sütjük, az első felét lefedve. Ha megfordítottuk, már nem kell lefedni.
Fontos, hogy az a fele kerüljön az olajba először, amelyik pihentetésnél a teteje volt, ujjunkkal kis mélyedést csináljunk, és úgy tegyük az olajba.

Kedvencnek jelölöm
Fánk
Hozzávalók
Fánk
50 dkg liszt
3 dkg élesztő
5 dkg margarin
2 tojássárgája
3 dl tej
kevés rum
csipet só
2 ek porcukor
napraforgó olaj
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A lisztet összekeverjük a porcukorral, közepébe mélyedést készítünk, és beleütjük a tojások sárgáját.
Hozzáadjuk a tejben felfuttatott élesztőt, csipet sót, kevés rumot. Lágyabb tésztát kell kapnunk.
Amikor összeállt, hozzáadjuk az 5 dkg olvasztott margarint.
Jól ki kell dolgozni (Én gépben dagasztom meg.). Duplájára kelesztjük.
Amint megkelt a tészta, kb. 2 cm vastagságúra elnyújtjuk.
Fánkszaggatóval kiszaggatjuk, hagyjuk még pihenni kevés ideig.
Közben az olajat felforrósítjuk, és lehet kezdeni a sütést.
Közepes lángon sütjük, az első felét lefedve. Ha megfordítottuk, már nem kell lefedni.
Fontos, hogy az a fele kerüljön az olajba először, amelyik pihentetésnél a teteje volt, ujjunkkal kis mélyedést csináljunk, és úgy tegyük az olajba.
Hozzáadjuk a tejben felfuttatott élesztőt, csipet sót, kevés rumot. Lágyabb tésztát kell kapnunk.
Amikor összeállt, hozzáadjuk az 5 dkg olvasztott margarint.
Jól ki kell dolgozni (Én gépben dagasztom meg.). Duplájára kelesztjük.
Amint megkelt a tészta, kb. 2 cm vastagságúra elnyújtjuk.
Fánkszaggatóval kiszaggatjuk, hagyjuk még pihenni kevés ideig.
Közben az olajat felforrósítjuk, és lehet kezdeni a sütést.
Közepes lángon sütjük, az első felét lefedve. Ha megfordítottuk, már nem kell lefedni.
Fontos, hogy az a fele kerüljön az olajba először, amelyik pihentetésnél a teteje volt, ujjunkkal kis mélyedést csináljunk, és úgy tegyük az olajba.






Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?