Gesztenyés kalács
Hozzávalók
A tésztához:
25 dkg liszt
3 dkg puha vaj
1 csipet só
1 evőkanál cukor
1,5 dl tej
1,5 dkg élesztő
1 tojás
A töltelékhez:
30 dkg gesztenye massza
5 cl rum
fél dl tejszín
a tetejére 1 tojássárgája és 1 ek tejszín keveréke
Elkészítés
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból a szokásos módon kelttésztát készítünk és hagyjuk kb. 1 órát kelni. Ezután kinyújtjuk kb. 1 cm vastagságúra. (Itt szükség van még némi lisztre.) Közben a gesztenyemasszát összekeverjük a tejszínnel, valamint ízlés szerint a rummal/rumaromával, és egy hosszú csíkban a tészta közepére halmozzuk. Majd a kimaradt tésztarészeket ferdén csíkokra vágjuk és felváltva egyik oldalról, majd a másik oldalról befonjuk. Ismét hagyjuk kb. fél órát kelni. Ezután lekenjük a tejszínes tojássárgájával és előmelegített sütőbe toljuk. 160 fokon szép pirosra sütjük. A sütés ideje "sütőfüggő", nekem 30 perc alatt megsült. :)
Tálalás
Amikor megsül a kalács, én konyharuhába be szoktam csomagolni, amíg hűl egy kicsit, ezután könnyebb vágni.
Négyen álltunk neki, és csak 2-3 szelet maradt másnap reggelire. :)
Négyen álltunk neki, és csak 2-3 szelet maradt másnap reggelire. :)
Alternatív elkészítés
A fonás egy kicsit bonyolultnak tűnhet, de nem az! :) Töltöttem fel képet a félig befonott kalácsról is, de azt az egyet nem én fotóztam. :)



Kedvencnek jelölöm
Gesztenyés kalács
Hozzávalók
A tésztához:
25 dkg liszt
3 dkg puha vaj
1 csipet só
1 evőkanál cukor
1,5 dl tej
1,5 dkg élesztő
1 tojás
A töltelékhez:
30 dkg gesztenye massza
5 cl rum
fél dl tejszín
a tetejére 1 tojássárgája és 1 ek tejszín keveréke
Elkészítés lépésről lépésre
Elkészítés
A tészta hozzávalóiból a szokásos módon kelttésztát készítünk és hagyjuk kb. 1 órát kelni. Ezután kinyújtjuk kb. 1 cm vastagságúra. (Itt szükség van még némi lisztre.) Közben a gesztenyemasszát összekeverjük a tejszínnel, valamint ízlés szerint a rummal/rumaromával, és egy hosszú csíkban a tészta közepére halmozzuk. Majd a kimaradt tésztarészeket ferdén csíkokra vágjuk és felváltva egyik oldalról, majd a másik oldalról befonjuk. Ismét hagyjuk kb. fél órát kelni. Ezután lekenjük a tejszínes tojássárgájával és előmelegített sütőbe toljuk. 160 fokon szép pirosra sütjük. A sütés ideje "sütőfüggő", nekem 30 perc alatt megsült. :)
Tálalás
Amikor megsül a kalács, én konyharuhába be szoktam csomagolni, amíg hűl egy kicsit, ezután könnyebb vágni.
Négyen álltunk neki, és csak 2-3 szelet maradt másnap reggelire. :)
Négyen álltunk neki, és csak 2-3 szelet maradt másnap reggelire. :)
Alternatív elkészítés
A fonás egy kicsit bonyolultnak tűnhet, de nem az! :) Töltöttem fel képet a félig befonott kalácsról is, de azt az egyet nem én fotóztam. :)









Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?