Rumos-narancsos bonbon
Hozzávalók
Rumos-narancsos bonbon
15 dkg étcsokoládé (60%-os)
2 evőkanál mascarpone
1 narancs reszelt héja
1 teáskanál rumaroma
pár csepp olívaolaj
Elkészítés
Előkészítés
Szilikonos bonbon formát használtam, ezt elmosva cseppmentesre szárítottam.
Elkészítés
10 dkg csokoládét vízfürdőben felolvasztottam. Nem szabad, hogy a csokoládé túlforrósodjon, így közepes lángon csináltam.
Majd beletettem a maradék 5 dkg csokoládét, és megvártam, hogy az is felolvadjon. Hozzáadtam a mascarponéval elvegyített narancshéjat és rumot, majd a forma mélyedéseibe kanalaztam. Spatulával lehúztam a felesleges csokoládét.
Hűtőben 20 perc alatt megszilárdult és kipattinthatóvá vált.
Majd beletettem a maradék 5 dkg csokoládét, és megvártam, hogy az is felolvadjon. Hozzáadtam a mascarponéval elvegyített narancshéjat és rumot, majd a forma mélyedéseibe kanalaztam. Spatulával lehúztam a felesleges csokoládét.
Hűtőben 20 perc alatt megszilárdult és kipattinthatóvá vált.
Tálalás
20 db bonbon készült.
Tárolás
Mignon-os papírba tettem, és hűtőben tárolom, mert gyorsan olvad.
Alternatív elkészítés
Azoknak ajánlom, akik tömény formában bírják a keserű csokit!
Formailag sajnos nem lett tökéletes, a mascarpone ha hideg, akkor hirtelen megszilárdítja a csokit és nehéz lesz a formába önteni.
Formailag sajnos nem lett tökéletes, a mascarpone ha hideg, akkor hirtelen megszilárdítja a csokit és nehéz lesz a formába önteni.


Kedvencnek jelölöm
Rumos-narancsos bonbon
Hozzávalók
Rumos-narancsos bonbon
15 dkg étcsokoládé (60%-os)
2 evőkanál mascarpone
1 narancs reszelt héja
1 teáskanál rumaroma
pár csepp olívaolaj
Ezekben a gyűjteményekben található:
Elkészítés lépésről lépésre
Előkészítés
Szilikonos bonbon formát használtam, ezt elmosva cseppmentesre szárítottam.
Elkészítés
10 dkg csokoládét vízfürdőben felolvasztottam. Nem szabad, hogy a csokoládé túlforrósodjon, így közepes lángon csináltam.
Majd beletettem a maradék 5 dkg csokoládét, és megvártam, hogy az is felolvadjon. Hozzáadtam a mascarponéval elvegyített narancshéjat és rumot, majd a forma mélyedéseibe kanalaztam. Spatulával lehúztam a felesleges csokoládét.
Hűtőben 20 perc alatt megszilárdult és kipattinthatóvá vált.
Majd beletettem a maradék 5 dkg csokoládét, és megvártam, hogy az is felolvadjon. Hozzáadtam a mascarponéval elvegyített narancshéjat és rumot, majd a forma mélyedéseibe kanalaztam. Spatulával lehúztam a felesleges csokoládét.
Hűtőben 20 perc alatt megszilárdult és kipattinthatóvá vált.
Tálalás
20 db bonbon készült.
Tárolás
Mignon-os papírba tettem, és hűtőben tárolom, mert gyorsan olvad.
Alternatív elkészítés
Azoknak ajánlom, akik tömény formában bírják a keserű csokit!
Formailag sajnos nem lett tökéletes, a mascarpone ha hideg, akkor hirtelen megszilárdítja a csokit és nehéz lesz a formába önteni.
Formailag sajnos nem lett tökéletes, a mascarpone ha hideg, akkor hirtelen megszilárdítja a csokit és nehéz lesz a formába önteni.








Hozzászólások
Ehhez a recepthez még nem érkezett hozzászólás.
Hozzászólás írása
Vélemény írásához, kérjük, jelentkezz be!
Hozzászólás törlése
Biztosan törölni szeretnéd a "" hez írt hozzászólásod?